Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

MONČA...Jak jsme se měli o Vánocích, aneb vánoční PL

Zveřejněno Monika Pestrová 09/01/2018 ? Komentářů PROJECT LIFE,
MONČA...Jak jsme se měli o Vánocích, aneb vánoční PL

Zdravím vás v roce 2018! Většina z nás se již zaběhla do staronových zajetých kolejí denních povinností (ale doufám, že i radostí) a po vánočních svátcích již není ani památky. Snad jen poslední zbytky nedojezeného cukroví, napůl vypálená svíčka nebo zapomenuté vánoční dekorace, které čekají, až je někdo poklidí do krabice k ostatním vánočním pokladům... Alespoň tak to vypadá u nás. A tak já se na chvilku vrátím do toho vánočního týdne a ukáži vám, jak jsme jej prožili a jaký byl náš Štědrý den.


 

Když jsem zpětně probírala a upravovala fotky k 51. týdnu roku 2017, propadala jsem chvílemi panice, protože všechny fotky byly strašně tmavé a nevalné kvality (přeci jen nedostatek světla dělá divy). A tak přesto, že asi po 125 letech mám fotku celé naší rodinky u vánočního stromku, z její kvality příliš nadšená nejsem a za rámeček si jí rozhodně nedám. Ale i o tom je Project Life a fotky se dají značně “vytunit”, a tak jsem i já “tunila” a snažila se je nějakým způsobem zachránit. Tak se podívejte, jak to nakonec s mojí vánoční dvoustránkou dopadlo.

51. týden 2017 - dvoustrana

 

Na celou dvoustránku jsem použila kartičky od Family Portraits - sadu Merry & Oh So Bright 1 (měla jsem 2 balíčky, abych mohla kartičky používat z obou stran) a krásně mi na celou dvoustranu vystačily.

Levá strana

 

Na levé stránce jsem tentokrát zachytila události z průběhu týdne a daly by se považovat za takové běžné momenty. Celý týden se totiž chodilo do práce a do školy.

Jako titulní kartičku jsem zvolila tu s malými stromečky, doplnila číslem týdne ze zlaté chipboardové abecedy a do horní části jsem nalepila zlatý bordurový proužek z průhledných samolepek TAPE od Family Portraits a pak také průhlednou samolepku "christmas time". Přidala jsem ještě pár červených enamelek a datum tohoto týdne.

V pondělí jsme měli poslední pražský Scrapsedánek v roce 2017, a tak jsme to řádně oslavily svařáčkem a trdelníkem na trzích na Václavském náměstí. Na fotku jsem nalepila další průhlednou samolepku - tentokrát bílou a vystřihla jeden stromeček z druhé kartičky. Na pravou stranu kartičky jsem přilepila šňůrku z flitrů.

Samozřejmě nemohlo chybět zdobení stromečku. I tady jsou použité zlaté bordurky a jeden bílý samolepící stromeček. Na journalingovou kartičku jsem napsala nápis průhlednou abecedou od Family Portraits, kterou mám moc ráda a kartičku jsem doplnila chipboardem šipky.

Na dalších dvou kartičkách jsou opět bílé transparentní samolepky. Určitě jste si všimli štítků s textem - tak to jsou razítka otisknutá a vystřihnutá. Já jsem těmi štítky nějaká posedlá...

Další dvě velké kapsy zabírají hlavně fotky a ty jsem ozdobila opět průhlednými samolepkami a samolepicí červenou krajkou. Druhá stránka je pak věnována pouze Štědrému dni, ze kterého jsem měla relativně hodně fotek a bylo mi líto použít třeba jen jednu - proto má tento týden stránky dvě.

Pravá strana

 

Začnu tou prostřední kartičkou, která je jakousi titulní kartičkou k celé stránce. Použila jsem zde veliký nápis "Štědrý den", aby bylo patrné, čeho se tato stránka týká. Na stránce jsou použity také další chipboardy, které jste si měli možnost zakoupit mezi vánočními novinkami, ale jsou již všechny vyprodané, tak snad jste je zvládly ukořistit. Já jo! :-)

V dalších kapsách jsou již převážně fotky a sem tam nějaká chipboardová ozdoba nebo samolepka.

 Tak to byl náš vánoční týden. A jestlipak již máte zpracovaný svůj Štědrý den?

 

P.S. Od ledna pro vás startujeme nové Project Life dílny, kde se můžete na celý den ponořit do svého tvoření. První dílna se koná v neděli  21. ledna 2018 v pražském Atelieru K1. Přihlásit se můžete zde.

Podobné články
KREATIVNÍ KIT - Zpátky do školy 09/2016

KREATIVNÍ KIT - Zpátky do školy 09/2016

Paper Garden 25/08/2016 ?
Ahoj všem příznivcům Paper Garden! Máme pro Vás dneska parádní novinku a tou je náš PRVNÍ KREATIVNÍ KIT. Sami už nejsme školou povinní nějaký ten páte...
Pokračovat ve čtení ...
MONČA ... Inspirace z kitu Májová láska

MONČA ... Inspirace z kitu Májová láska

Monika Pestrová 24/05/2018 ?
Fotky bývají nedílnou součástí našich scrapbookových projektů a co se týče velkých scrapbookových stránek, na těch si většinou dáváme velmi záležet a ...
Pokračovat ve čtení ...
DIANA... Project Life aneb podzimní listí to jistí

DIANA... Project Life aneb podzimní listí to jistí

Diana Majerová 23/11/2017 ?
Konečně jsem dodělala loňské album, a tak jsem se mohla se vší parádou pustit do toho letošního. Už dlouho jsem nezažila pocit, kdy jsem v albu aspoň ...
Pokračovat ve čtení ...
MONČA ... NEvelikonoční Project Life inspirace

MONČA ... NEvelikonoční Project Life inspirace

Monika Pestrová 23/03/2018 ?
Krásný den! Přestože už všichni vyhlížíme jaro a všude se množí velikonoční přání, já mám pro vás dnes další Project Life inspiraci, která ale vůbec v...
Pokračovat ve čtení ...