Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

DIANA... Vánoční triplet aneb jak jsem nemusela tvořit

Zveřejněno Diana Majerová 03/12/2017 ? Komentářů SCRAPBOOKING,
DIANA... Vánoční triplet aneb jak jsem nemusela tvořit

O Vánocích většinou všichni tvoří na jarmarky a trhy, generují desítky přáníček, a já se vám rovnou přiznám, že tohle je disciplína, co mi vůbec nejde. A pokud se k ní jednou za čas upíšu, pak neskutečně trpím... Letos jsem se tedy rozhodla nepodlehnout žádné tvorbě na zakázku a naordinovala si velmi střídmé vánoční tvoření. O to větší mi přináší radost a můžu si dovolit i projekty, o kterých se mi loňský advent díky manufaktuře na nejrůznější akce, ani nezdálo. Dnes tu pro vás mám první z nich - vánoční sadu ze tří dílu, takový můj malý triplet nebo triptych, jak chcete... :-)


Celá kolekce je vyrobená z papírů Frosty Morning a Winter in Avonlea - krásné to sady od UHK Gallery jako stvořené pro všechny, kteří zrovna neholdují klasickým vánočním barvám.

K sadě patří exploding box, přáníčko a visačka na dáreček. Ta vznikla vlastně tak trochu "z nouze", z koleček, které jsem nakonec nepoužila do exploding boxu. Určitě stejně jako já taky neradi vyhazujete jakékoliv zbytky papírů... :-)

Dnes to bude hlavně o fotkách, ale přidám i pár tipů, a začneme rovnou od přáníčka.

 

Na základ přáníčka jsem nalepila čtvrtku Blizzard a čtvrtku s notami. Dokonce jsem se pochlapila, vytáhla šicí stroj a papír také obšila. Tady jeden TIP pro vás - ačkoliv čtvrtky vypadají sešité k sobě, konkrétně papíry od UHK Gallery jsou takové gramáže, že by je můj stroj rozhodně neprošil obě najednou. Šiju tedy jeden papír samostatně a slepím je k sobě až následně oboustrannou lepicí páskou. Že byste to nepoznaly? :-)

Na ozdobu přáníčka jsem použila bílou vánoční hvězdu, které jsem tentokrát do středu nedala pestíky, ale svorku s perličkou. Podložila jsem ji vyřezanými větvičkami a přidala pár ojíněných bobulek. Na vánočním přáníčku samozřejmě nesmí chybět vánoční ozdoby a přání krásných Vánoc.

 

A mimochodem, pokud si na podobné přáníčko netroufáte sami, přijďte si ho se mnou vytvořit na nedělní kurz v Praze, máme ještě dvě volná místa... :-)

Exploding boxy jsem začala tvořit zvesela ve chvíli, kdy jsme naskladnili základy. Já na to vyměřování a řezání a ohýbání jsem totiž strašně líná a mnohem radši zdobím... :-) 

 

Použila jsem opět papíry z kolekcí Frosty MorningWinter in Avonlea. Jak už jsem psala výše, UHK Gallery vyrábí kvalitní vysocegramážní papíry, takže vám v klidu stačí exploding box o gramáži 300 g/m2 - čtvrtky ho samy krásně zpevní.

Na víku jsem si vyhrála s kytičkami v nejrůznějších odstínech modré a bílé. Do rohu jsem použila velkou magnólii (pozn. je to teda vlastně čemeřice, ale magnólie poslouží stejně dobře a velkou službu mi udělaly modré růžičky a sedmikrásky. Do protilehlého rohu jsem nalepila lepidlem Glossy chipboardové hvězdičky. Na provázky přilepeném pod magnólii jsem přilepila tavnou pistolí roztomilé rukavičky.

 

Občas se ptáte čím přilepuji kytičky. Už dlouhou dobu používám tavnou pistoli, mám takovou tu menší, abych mohla být preciznější, a kytičky krásně drží. Dřív jsem používala Glossy nebo PVA lepidlo, ale práce s nimi není rozhodně tak pohodlná a rychlá jako s tavnou pistolí, co se kytičkování týká.

Uvnitř exploding boxu jsem vztyčila a rozsvítila 3D vánoční stromeček. Pokud si chipboard zakoupíte, buďte velmi opatrní při slepování, je opravdu křehký, a já samou netrpělivostí ten první při slepování rozmačkla. Stromečku jsem ustlala na papírové krajce a ozdobila ho provázkem a flitry.

Uvnitř boxíku jsem nenechávala nějak extra moc místa na dlouhá věnování, k tomu poslouží přáníčko. Zato jsem do něj připravila kapsičku z naembossované bílé čtvrtky. Tu jsem jen po okrajích (kromě horního) podlepila 3D pěnovými čtverečky a uprostřed tak vznikl prostor pro vložení finančního daru.

Visačka je, jak jsem psala výše, takový vedlejší produkt, ale myslím, že to na ní rozhodně není poznat. Při jejím zdobění jsem použila gázové hnízdečko a chipboard veselé Vánoce jsem nabarvila distress inkoustem. Pár hvězdičkových flitrů a hotovo. Miluju rychlé a efektní tvoření! :-)

Aby to ale visačce nebylo tak úplně líto a necítila se nechtěná, udělala jsem jí nahoře dírku s průchodkou, což už je vyšší dívčí... :-)  Musím říct, že jsem si sadu zamilovala a ještě si nejsem jistá, jestli jí někomu věnuji, nebo si jí prostě nechám jen tak pro parádu. A možná taky jako vykřičník, že nejlepší tvoření je to, na které máte náladu, ne které musíte stihnout do nějakého termínu či uzávěrky...

 

Díky, že jste vydrželi číst a prohlížet až do konce. Spolu se uvidíme už v pátek, tentokrát při Project Life, a s některými dozajista v neděli na kurzu. Moc se těším!

 

P.S.: Pokud také tvoříte, přidejte své výrobky do našich alb v Paper Garden Clubu, zasoutěžte si anebo se zapojte do diskuze o našem společném koníčku - scrapbookingu.

 

 S láskou,