Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

HOST V PAPER GARDEN... Jana Volaříková

Zveřejněno Paper Garden 24/05/2021 ? Komentářů SCRAPBOOKING,HOST PAPER GARDEN,VIDEONÁVODY,
HOST V PAPER GARDEN... Jana Volaříková

Ahoj všem kreativním duším. Jak říká jeden starý citát "Vše zlé je k něčemu dobré." Tímto tedy děkuji Dianě za smazání videa v Paper Garden Clubu a následném pozvání do blogu, kterého si nesmírně vážím. Jsem Jana a pod pseudonymem Střihni si prezentuji zhruba rok své papírové radosti.


A kdo vlastně Jana je? Jana je extrovertní-introvert, který má rád společnost, ale ještě raději je sám, kdy může přemýšlet nad nekonečnými možnostmi tohoto světa nebo zalézt v noci do své pracovny a tvořit.

 

Dlouhá léta jsem žila v domění, že papír byl stvořen pro kresbu a protože malovat neumím, léta jsem se mu vyhýbala. V roce 2017 jsem náhodně objevila na internetu videa Yany Smakula a tím začaly mé nekonečné možnosti papíru. Protože květiny mě díky mé mamince doprovazejí celý muj život a já vždy byla fascinována jejich barevností, začala jsem vybarvováním razítek. Ovšem vytvořit přání pomocí vykreslování je proces, který u mě vyžaduje hodiny práce, žačala jsem hledat alternativu a díky tomu objevila scrapbooking.

To byla naprostá papírová euforie. Samé květinové papíry a ty barvy! Postupně jsem kupovala různé sady a tvořila přání a exploding boxy. Jenže papíry mi zůstávaly a ja jsem chtěla jejich potenciál využít do posledního zbytku. Začala jsem tedy tvořit alba.

 

Nejprve svým dvěma dcerám, kde jsem si spoustu nedostatků vychytala a po zveřejnění mého prvního videa, také kamarádkám a známým.

 

Když se známé narodil syn a vše bylo díky téhle podivné době zavřené, napadlo mě jí album vytvořit. Při prohlížení stránek PG jsem objevila papíry od firmy Mintay papers, kolekci Childhood. Už v náhledech se mi díky ilustracím zrodil v hlavě plán. Všechny stránky rozpohybuji. 

Techniku pop-up jsem použila už v dřívějších přáních i albech, začala jsem tedy lepit své první 3D stránky. Album se tvořilo skoro samo, ilustrace mě naváděly samy.

Rozměry alba jsem zvolila 21 x 23 cm s počtem 5 stran. Jako podklad jsem vybrala kraftový papír, který přijemně kontrastoval se scrapbookovým papírem. Snažila jsem se využít své zásoby magnetů, provázků a svorek a použila je k zavírání. Protože do své tvorby dávám kus sebe, vyřezala jsem na plotteru různé texty a těmi doladila zbytek alba.

Vzniklo tedy album, které dostal malý Honzík "do kůta", jak se u nás na Moravě říká. Na druhé straně jsem si jeho tvorbou prověřila přesnost a kreativitu.

Netuším, kterým směrem se bude má tvorba dále ubírat, ale už nyní se na ty chvíle spojené s papírem těším. Děkuji za možnost ukázat svou tvorbu na vašem blogu, a tím si splnit jeden ze svých snů.

 

A zde se ještě můžete albem pokochat ve videu.

 

VIDEOPROHLÍDKA:

 

 

S pozdravem a prsty od lepidla se loučí Jana

 

P.S. Janičcce jsme video samozřejmě nesmazali naschvál :D ale proto, aby ho zveřejnila u nás na blogu a album se tak dostalo ještě k většímu počtu scrapperek, pro které jistě bude inspirací, neb je NÁDHERNÉÉÉ! 

Podobné články
MÍŠA... Rodinná fotografie aneb vzpomínky na papíře

MÍŠA... Rodinná fotografie aneb vzpomínky na papíře

Michaela Wanke 28/09/2021
Všichni už dobře víte, že kolekce od Mintay mám prostě hodně ráda :) No a tentokrát mi neskutečně učarovala kolekce Written Memories. Líbí se mi barev...
Pokračovat ve čtení ...