Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

JANA KOSOVÁ... Hexa Exploding Box

Zveřejněno Paper Garden 16/10/2018 ? Komentářů SCRAPBOOKING,HOST PAPER GARDEN,
JANA KOSOVÁ... Hexa Exploding Box

Ahoj, zdravím všechny milovníky exploding boxů, ale samozřejmě i milovníky jiné tvorby… Poslední dobou se opravdu roztrhl pytel s exploding boxy, já bych vám ale ráda ukázala trošku složitější – exploding box hexa. Zde máme opravdu velký prostor se vyřádit ve zdobení a pro vytváření různých kapsiček na penízky, přáníčka a všelijaká moudra. Vždy jsem se setkala s naprosto unešenými novými majitelkami a box, který vám chci představit, pojede za hranice, tedy zde byla i určitá přání…


 

Za nejdůležitější považuji správné rozměření základu. Nezapomenout, aby víčko bylo trochu volnější, než krabička. A pokud budeme zdobit jednotlivá víčka, počítat is tím a ponechat zde prostor a přizpůsobit tak výšku bočnic krabiček. Tak, a tím nám skončila ta nezáživná část tvorby a můžeme se pustit do zdobení a popustit uzdu své fantazii a také náladě.

 

Na základ používám velkou čtvrtku, kterou postupně polepuji.

 

Pro vytvoření miminkovské krabičky je opravdu úžasná kolekce Cute&Co., která je nádherná jak svými jemnými barvami, tak vzorem a používám ji velmi ráda. I tady tvoří většinu z vybraných papírů. Ty se pak snažím doplnit i jinými papíry, které k sobě dobře ladí.

Tentokrátjsem se rozhodla, že víčka ozdobím i reliéfní pastou za použití šablony. Taktojsem ozdobila i největší víčko z vnitřní strany.

Již při polepování základu přemýšlím, jaké ozdobičky – kraječky, stužky a moje velmi oblíbené pruženky s volánky použiji a snažím se je zakomponovat tak, aby nebyly vidět okraje – tedy zalepit je pod papír.

 

Následuje hledání ozdob, což všechny milujeme. Vždy se divím, kolik věcí jsem si nakřečkovala, ale i to asi také všechny znáte. Ráda používám naprosto nepřekonatelné chipboardy, perličky, svorky a jiné „nepostradatelné“ věcičky. U této krabičky jsem se pěkně pochlapila a vyrobila jsem si sama dvě chrastidla, která se snad i povedla.   

 Na závěr se pustím do dozdobení víček, nalepím nápisy. Některá víčka zdobím wax pastou, přidám nezbytné kouzelné kytičky z papírové zahrádky…

 Ana úplný závěr slepím krabičky na sebe - vždy krabičku pootočím, aby byla cik cak. Vše doladím posledními drobnůstkami. Doplním „kde co chybí“, malé hvězdičky, srdíčka a pro trochu toho třpytu přidám pár flitrů a broušených kamínků.

 Věřím, že i tento box bude mít úspěch a že jsem vás tak trochu naladila i na větší krabičky

 

Přeji všem, ať se tvoření daří a hlavně, ať nás baví!

 

Jana