Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

JITKA... Jednoduchá prázdninová minialba z přáníček

Zveřejněno Jitka Bujoková 12/08/2018 ? Komentářů SCRAPBOOKING,
JITKA... Jednoduchá prázdninová minialba z přáníček

Prázdniny se přehouply do své poslední čtvrtiny. Ať už jste dali přednost dovolené na mořských vlnách nebo u českého rybníka, zážitků máte určitě spoustu. A stejně tak pěkných fotek! :-) Nevím, jak u vás, ale v naší domácnosti končí fotky v útrobách externího disku, odkud už je jen těžko úniku. To jsem se letos rozhodla změnit a mít jednou fotky po ruce hezky zčerstva. Proto jsem se pustila do maličkého "ochutnávkového" alba, které ještě čeká na svou větší sestřičku...


Dostala se ke mě novinková sada papírů Legends of the Sea. Pokud jste po ní pokukovaly v e-shopu, pak věřte, že naživo jsou papíry fakt úúúžasný! A neobdivovala jsem je jen já, ale celé moje scrapbookové okolí, které si je muselo hned objednat taky... :-D Ze sady jsem zatím vytvořila dvě přáníčka, která jsem následně upravila do podoby minialba.

Použitý materiál:

 

čtvercový kraftový přáníčkový základ

 

papíry Legends of the Sea

 

chipboard rámečku s majákem

 

mořské dřevěné dekorace

 

pruhovanou stužku

 

sisalový provázek

 

korálky

 

acetátovou fólii

Nejprve jsem vybrala vhodný papír na nejvrchnější vrstvu, který jsem obstříhla tak, aby přesně pasoval do rámečku. Vyříznout je potřeba i kolečko pro vytvoření chrastidla. Pro lepení chipboardů se mi perfektně osvědčilo lepidlo glossy accents. Pokud něco chcete vložit do vrstvy mezi chipboardem a papírem, učiňte tak před slepením, ať (jako já), nemusíte půlit maják v půlce, abyste tam přilepili stuhu... :D

Kruhový otvor zezadu podlepíme acetátovou fólií. Lepíme oboustrannou lepící páskou a potom po obvodu nalepíme 3D lepící pěnovou pásku nebo 3D lepící pěnové čtverečky.

Pěnové čtverečky nalepíme i po krajích a ve středu. Již není potřeba tak hustě :)

Vybereme si podkladový papír. Vybírejte tak, aby se vám líbil především motiv, který bude prosvítat průhledným okýnkem a zároveň bude ladit k vrchnímu papíru. Pro rozevlátější mořský efekt postaršíme okraje a přilepíme oboustrannou lepící páskou na základ přání.

 

Nyní zkusíme přiložit papíry na sebe a určíme si místo, kam přilepíme dřevěné dekorace, které budou viditelné okýnkem. Přilepíme je, okolo nasypeme trochu korálků a přilepíme vrchní papír s fólií a rámečkem.

Pořád mi to přišlo takové neúplné, proto jsem do rohu lípla ještě dřevěnou dekoraci kotvy, na kterou jsem navázala drátek omotaný sisalovými vlákny.

První přání (základ pro výrobu minialba) je hotové. Nyní mám pro vás ukázku druhého alba - postup je samozřejmě stejný jako u prvního.

Použitý materiál:

 

kraftový čtvercový přáníčkový základ

 

papíry Legends of the Sea

 

chipboard rámeček s vlnami

 

dřevěné dekorace moře

 

pruhovaná stuha

 

flitry

 

sisalový provázek

 

acetátová fólie

 

mušličky z domácích zásob

A nyní abraka dabra. Ať se z přáníček rázem stanou praktická minialba... :)

Ze čtvrky jsem vyřízla kříž, který jsem vlepila na pravou vnitřní stranu přáníčka. Nezapomeňte podlepit stužkou pro pozdější zavázání.

 

Do středu jsem ještě vlepila "vodopád", aby se do minialba vešlo více fotek. Okraje čtvrtek jsem otupovala hnědým inkoustem.

Strany kříže složíme do středu a převážeme stužkou.

Na levou stranu jsem lípla jen malý rámeček pro krátký text o dovolené :)  A je hotovo!

 

Přáníčkové minialbum bude skvělou památku nejenom pro vás, ale třeba i báječnou vzpomínkou pro babičku a dědu na jejich prázdniny s vnoučátky.

Teď už jen ty fotky... :-D Naše jsem už dala vyvolat. Jak jste na tom s fotkami vy? :-)

 

Krásné kreativní léto :-)

 

Jitka JIXIK

Podobné články
DIANA... Project Life aneb podzimní listí to jistí

DIANA... Project Life aneb podzimní listí to jistí

Diana Majerová 23/11/2017
Konečně jsem dodělala loňské album, a tak jsem se mohla se vší parádou pustit do toho letošního. Už dlouho jsem nezažila pocit, kdy jsem v albu aspoň ...
Pokračovat ve čtení ...
MÍŠA... VIDEO: Holčičí jízda aneb rozlučka v minialbu

MÍŠA... VIDEO: Holčičí jízda aneb rozlučka v minialbu

Michaela Wanke 22/10/2018
Ještě před svatbou pro mně moje ségra a Dianka připravily rozlučku se svobodou a byla to jízda! Fotky rozhodně nemohly zůstat jen v mobilech, takže js...
Pokračovat ve čtení ...