Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

JITKA... Trick or treat aneb jak se dostává Halloween do Čech

Zveřejněno Jitka Bujoková 08/10/2018 ? Komentářů SCRAPBOOKING,
JITKA... Trick or treat aneb jak se dostává Halloween do Čech

Když se řekne Halloween, určitě si vybavíte americký svátek spojený se strašidly, dýněmi a dětmi chodícími dům od domu na koledu s otázkou "trick or treat"? Volně přeloženo "koledu nebo vám něco provedu" :) I když je u nás stále ještě víc oblíbený Svátek Všech svatých a následné Dušičky, Halloween začíná pozvolna pronikat i do Česka. Baví hlavně děti, které se oblékají do kostýmů strašidel a rozsvěcí obří vydlabané dýně :) Kdo by si chtěl nějakou tu dýni vydlábnout, koštnout dýňové speciality nebo třeba vyrobit si podzimní dekoraci, může se vyřádit na akcích zvaných "dýňobraní" a pro jednu takovou jsem se rozhodla udělat minialbum, do kterého se vlepí insta fotky. Album tedy bude hotové ještě týž večer... :)


 

K výrobě jsem zvolila úžasnou oranžovo-fialovo-černou sadu papírů Witching hour. Můžete využít celé stránky pro výrobu layoutu, vystříhat si obrázky na záložky nebo využít dekorativních pásků či písmenek. Pro mé minialbum se mi hodilo všechno :D

Protože se jedná o dýňobraní, na hlavní stránku jsem zvolila co jiného než papír s nádhernou velikou oranžovu dýní :D

Pro nadpis jsem využila papír Borders z tého kolekce. Obsahuje nejen písmenka, ale také čísla, a to hned dvakrát v každé barvě. Nemusíte se tedy bát, že na nadpis nevystačí písmenka :) Nemá sice diakritiku, ale vše spraví bílá gelovka :)

Minialbum má rozměr 15x15 cm. Nechala jsem se inspirovat samotnými papíry. Některé z nich jsou již dělené na 4 části, nemusíte tedy nic měřit, stačí jen nařezat :) 

K výrobě alba jsem potřebovala 12 čtverců o rozměru 15x15cm. 4 oboustranné a 8 jednostranných, které jsem po 3 stranách po obvodu slepila oboustrannou lepící páskou tak, aby vznikla kapsa pro uložení visačky.

Album jsem spojila provázky v barvě alba. Nevážeme moc natěsno, aby se album dalo otevírat a prohlížet si ho. Já jsem si před uvázáním vložila pod provázek ještě tužku.

 Vnitřní desky minialba jsou jen decentně zdobené papírovými ozdobami ze sady papírů Witching Hour a dřevěnými chipboardovými výseky ve tvaru dýní a dalších halloweenských dekorací.

Na úvodní stranu jsem lípla ještě pár perliček na ozdobu a mám hotovo :)

Teď už jen nalepit do alba fotky dětí dlabajících dýně a dospělých popíjejících dýňový likér :D

Pochlubte se i vašimi "strašidelnými" projekty v našem klubu.

 

Krásný kreativní den a spoustu dýní :)

 

Jitka JIXIK

Podobné články
MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Interaktivní album pro začátečníky - 3. část

MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Interaktivní album pro začátečníky - 3. část

Miluše Lindovská 24/10/2019
Vítám vás u třetí části našeho návodu na výrobu alba. Zlákal vás můj návod a pustili jste se podle něj do výroby? Pokud ano, jsem zvědavá, jak jste si...
Pokračovat ve čtení ...