Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

MEZINÁRODNÍ DEN SCRAPBOOKINGU... Slavíme, soutěžíme, tvoříme!

Zveřejněno Paper Garden 01/05/2021 ? Komentářů SOUTEŽE,
MEZINÁRODNÍ DEN SCRAPBOOKINGU... Slavíme, soutěžíme, tvoříme!

Naše nejmilejší scrapbookové nadšenkyně... je to tady... opět po roce tu jsou... neee, Vánoce ne, ale Mezinárodní den scrapbookingu! A to znamená jediné, na celý den si od rodiny vyžádejte propustku, nalijte si sklenku dobrého vína nebo si uvařte váš oblíbený čajík či kafíčko a zamiřte do svého kreativního koutečku. Je čas slavit, soutěžit a hlavně tvořit! 


 

Scrapbooking, náš milovaný koníček (pravda, v některých případech je to spíš pořádný hřebec) má své kořeny v 80. letech 20. století v Americe. U nás se ve větší míře začal rozvíjet až o několik desítek let později. Ovšem i v současné době se necháváme často inspirovat zahraničními, i když už ne jen americkými, hvězdami

 

Dnes si budeme toto inspirování se, neboli liftování, užívat. Pojďte se podívat, ke kterým zahraničním hvězdám vzhlíží náš design team, jak se holky popraly s jednotlivými lifty a pojďte se také podívat, jakou soutěž a challenge jsme si na vás tentokrát vymyslely.

 

ZAHRANIČNÍ HVĚZDY SCRAPBOOKINGU:

 

PAIGE EVANS

 

Pokud někdy narazíte na bláznivě barevné layouty plné 3D motivů nebo vyšívání, tak věřte, že jsou od Paige Evans. Jedna ze scrap celebrit, jejíž tvorba je naprosto jedinečně identifikovatelná, je zároveň maminkou dvou dětí, žije v USA a především si všechny své kolekce sama navrhuje. Má svou soukromou skupinu fanoušků na Facebooku, která se jmenuje Happy Scrappy Place, tak se můžete přidat. Kromě svých kolekcí tvoří a vymýšlí také motivy na vyřezávání pro řezací plotry a že jsou parádní!

 

MARTA PIEKARCZYK

 

Marta Piekarczyk je polská rodačka, která miluje scapbooking, a to do té míry, že je designerkou jedné z našich nejoblíbenějších značek P13. Nejčastěji tvoří vrstvená přáníčka, minialba nebo nejrůznější dekorace. Jejím poznávacím znakem jsou visačky, bannerky a bílé cákance.

 

 

STEFFI RIED

 

Steffi Ried je německá scraperka, jejíž vášní je papír, fotografování a barvy, zejména ty pastelové. Nejčastěji tvoří layouty a naprosto jedinečná originální minialba, v nichž zachycuje momenty z každodenního života a cestování. Její poznávací znamení je bílá čtvrtka a duhová paleta. Kromě scrapování miluje svou dceru, čokoládu, horké letní večery a pročítání cestovních průvodců.

 

BEA VALINT

 

Bea Valint je maminka 4 dětí a vášnivá scraperka, která pochází z Maďarska. Nejraději tvoří layouty a minialba, na kterých zachycuje nezapomenutelné okamžiky ze svého života. Ráda si hraje s detailem, vymýšlí nejrůznější originální ozdoby a někdy do svých projektů přidává mixed media techniky.

 

MISSY WHIDDEN

 

Missy Whidden pochází ze slunečné Floridy, a proto jsou její projekty plné pestrých barev. Je maminkou dvou autistických holčiček, které se na jejích layoutech velmi často objevují. Kromě scrapbookingu miluje fitness, jehož je instruktorkou, četbu, cestování a sledování filmů. Její layouty mají často barevné mixed media pozadí, ráda používá výřezy z plotru a není snad projekt, který by neozdobila zamotanou barevnou nití.

 

KRISTINA WERNER

 

Kristina Werner je Američanka, která vystudovala grafický design a postupně objevovala kouzlo cardmakingu a kaligrafie. Její tvorba je charakteristická veselými motivy zvířátek a různých postaviček. Často používá copic markery a distress inkousty, ať už jako pozadí nebo na vybarvování razítek. V současnosti vede online kurzy cardmakingu, navrhuje razítka a vyřezávací šablony. 

 

ANNA WYSOCKA

 

Anna Wysocka je polská mixed media hvězda, která spolupracuje s mnoha značkami a prošla několika skvělými design teamy, jako AB studio, Lemoncraft, Scrapmir, Scrap boys, Ego Craft a další a další. Její projekty jsou veselé, barevně dokonale sladěné, hravé. Používá hodně vrstev, zdobení chipboardy, lístečky, kytičkami a jako třešinku na dortu na každém projektu nezapomene alespoň pár barevných cákanců, barevných patin a perliček nebo flitříků.

 

PROJEKTY, KTERÝ JSME SE INSPIROVALY:

 

Vrstvené přání s motýlkem

 

Minimalistické přáníčko s vybarvenými motivy postaviček

 

 Vrstvené přání s visačkami

 

 Layout plný barevných odstřižků

 

 Vyšívaný layout 

 

Pestrobarevný layout plný letní pohody

 

Visačkový layout

 

LIFTY DESIGN TEAMU:

 

VIPETA

 

Tenhle layout je hodně rychlý a hlavně na něj spotřebujete takové ty malé odstřižky. Skombinovala jsem dohromady asi 4 kolekce – tři z nich jsou od Studio 40 a k tomu slunečnicová Mices Stories od Scrapmir.

LUCIA

 

Zahraniční scraperka, kterou jsem si ke svému liftu vybrala, patří mezi první hvězdy, které jsem začala sledovat na začátku své tvorby. Často se inspiruji jejími barevnými kombinacemi a technikami tvoření. Na přání jsem akvarelovými fixami vybarvila motivy zvířátek a na pozadí jsem přes šablonu nanesla distress inkousty.

PETRA

 

Layout, kterým jsem se nechala inspirovat je přesně ten styl, který mi naprosto vyhovuje... tak trochu mixed media, takže se můžu umazat,  spousta vystříhaných motivů, takže si můžu zarelaxovat, tak trochu vrstvený, ale přesto s přehlednou zajímavou kompozicí. No a samozřejmě je plný barviček!

MÍŠA

 

Pro svůj lift jsem si vybrala motýlkové přání, které jsem navíc doplnila o brčka, která v originále nejsou. Přání se mi tvořilo velmi dobře - když je skvělá předloha, jde to samo. No a u focení jsem se taky nechala inspirovat :)

MONČA

 

Pro svůj lift jsem si vybrala jednu z vyšívaných stránek. Tyto velké stránky s vyřezávanými nadpisy jsou pro autorku, kterou jsem liftovala, charakteristické. Takže když budete chtít relaxovat, doporučuji. Pět hodin obšívání písmenek je zaručený relax :-) Jinak je stránka v podstatě jednoduchá - jedna podkladová čtvrtka, fotky a zbytek jsou jen výseky, samolepky nebo chipboardy. 

ERIKA

 

Pro svůj lift jsem si vybrala holčinu, která miluje vrstvení jako já. V jejích projektech je hodně visaček, ty jsem tak taky zachovala. Potom krajky a hlavně ty barvičky! Sahá po kolekcích, které miluju a to mě baví :) Lehce dozdobuje, ale co byla výzva, byly "cákance". No, snažila jsem se :D

DIANKA

 

Lisabon je barevné město, a proto jsem si pro svůj projekt vybrala předlohu plnou barev. Byla legrace se s tím, co mám doma, pokusit dostihnout nepřekonatelný originál. Vlastně největší challenge byla najít čistě bílou čtvrtku (píšu si a seženu do e-shopu :D). Naopak nejvíc mě bavilo vyskládat si ozdůbky na hromádky podle barev, a pak s nimi na layoutu tvořit duhu... Zkuste to, je to terapie!

 

PŘIŘAZOVACÍ SOUTĚŽ:

 

Pokuste se k sobě správně přiřadit jednotlivé zahraniční hvězdy, jejich původní projekty a členky našeho design teamu, které se jimi a jejich výtvory nechaly inspirovat. 

 

Správné odpovědi nám pošlete na info@papergarden.cz do sobotní půlnoci 8. 5. 2021. Ty z vás, které přiřadí vše správně, se dostanou do slosování o 10% slevu na nákup v Paper Garden.

 

PŘÍKLAD 

 

(pouze ilustrační, může a nemusí být správně;-)

Paige Evans + Vrstvené přání s motýlkem + VIPETA

 

Hodně štěstí!

 

 

CHALLENGE:

 

Ovšem tím nekončíme! Až budete mít přiřazeny všechny zahraniční hvězdy, jejich původní projekty a členky našeho design teamu s jejich lifty, rovnou si z nich vyberte jeden původní projekt zahraniční hvězdy, který se vám líbí nejvíc, který byste si sami chtěli vyzkoušet. Vezměte k ruce papíry, nůžky a lepidla a pusťte se také do liftování! 

 

Čas na tvoření vám dáváme také do sobotní půlnoci 8. 5. 2021. Svůj lift můžete zaslat na info@papergarden.cz. Vítězku vylosujeme a může se těšit na poukázku v hodnotě 200 Kč na nákup v Paper Garden a materiály z kolekce Stitched with love od Piatek 13 v hodnotě 350 Kč.

 

Vítězky soutěže a challenge zveřejníme v neděli 9. 5. 2021 v 19:00 na našem blogu.

 

A s kódem PGMDSC10 si právě dnes můžeš nakoupit kytičky z naší papírové zahrádky se slevou 10 %.

Sleva platí pro registrované zákaznice.

 

 

Nůžky do ruky a Mezinárodnímu dni scrapbookingu ZDAR!

Podobné články
SOUTĚŽ... Prosinec 2021

SOUTĚŽ... Prosinec 2021

Paper Garden 07/12/2021
A je tu advent. Také jste se těšily, až si uděláte horký čaj, punč nebo kakao, navlečete si teplé ponožky na nožky a šup do pracovny tvořit? Tak si po...
Pokračovat ve čtení ...
VYHLÁŠENÍ CHALLENGE KE DNI OTCŮ 2022

VYHLÁŠENÍ CHALLENGE KE DNI OTCŮ 2022

Paper Garden 20/06/2022
Jak jste včera oslavili den tatínků? Většina z nás asi u bazénů a ve stínu. Ale určitě jste stihli předat přáníčka a malé dárečky stejně jako my. A kr...
Pokračovat ve čtení ...
VYHLÁŠENÍ... Poslední speciální challenge 2021

VYHLÁŠENÍ... Poslední speciální challenge 2021

Paper Garden 02/01/2022
Letošní vánoční prázdniny byly sice krátké, ale i tak jste si našly chvilku na scrapování. Jak to víme? To takhle stačí vyhlásit speciální adventní ch...
Pokračovat ve čtení ...