Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Kapsičkové minialbum s fólií

Zveřejněno Miluše Lindovská 12/05/2020 ? Komentářů SCRAPBOOKING,VIDEONÁVODY,
MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Kapsičkové minialbum s fólií

Přemýšlela jsem o tom, jak vyrobit album pro zákazníky tak, aby ozdoby částečně překrývaly fotografie, které si později zákazník dolepí. Konečně jsem na to přišla a teď ukážu i vám, jak na to. Pusťme se tedy do práce! Na konci článku vás čeká opět videonávod, ve kterém vám vše krok za krokem ukážu.


 

Na album jsem použila kolekci  Summer in Avonlea od UHK Gallery. Na desky jsem střihla jeden arch v polovině a oba pruhy jsem zkrátila na 21 cm. Tyto pruhy jsem pak na kratší straně přilepila k sobě pomocí 1,2 cm široké oboustranné pásky. Dále jsem na desky potřebovala 2 ks lepenky o rozměrech 12x17 cm a 1 ks 12x3 cm. Lepenku jsem obalila papírem a na zadní straně jsem spoj dvou pruhů přelepila zbytkem scrapbookového papíru. Na vnitřní strany desek jsem pak potřebovala 2 ks 12x17 cm a 1 ks 12x5 cm.

Na vnitřní listy jsem potřebovala 4 ks scrapbookových papírů s rozměrem 12x17 cm, 1 ks 12x3 cm a 1 ks 12x4 cm. Na ty menší kousky jsem naznačila ohyby vždy 1 cm od kraje a vytvořila jsem vniřní listy alba, které jsem pak přilepila ke hřbetu.

Na kapsy jsem potřebovala 8 ks papírů o rozměrech 14,5x10,5 cm. Z nich jsem za přispění pomůcky od WeR memory vyrobila rámečky. Kdo nemá pomůcku, ale vlastní žiletkovou řezačku, může si rámečky vyrobit s její pomocí. Do rámečků jsem vlepila acetátovou fólii, kterou jsem nařezala o něco menší než je vnější rozměr rámečku. 

Ze tří stran jsem rámeček opatřila 3 mm širokou oboustrannou 3D páskou a přilepila jsem rámečky na stránky alba tak, aby horní okraj zůstal bez pásky a vytvořila se tak kapsa, do které si zákazník může později vložit fotografie o rozměru 9x13 cm. Aby album bylo zajímavější, nelepila jsem kapsy na všechny strany alba, ale dvě strany jsem nechala volné. Na tyto strany jsem později navrstvila ozdoby.

Na celé zdobení jsem použila vystřižené obrázky, které paří ke kolekci Truly yours od Piatek 13,  vlastní ozdoby a kamínky. Na závěr jsem na hřbet alba připevnila sedlářský nýt, na něj jsem pak šňůrkou připevnila střapec.

 

 

Na celý postup se jako vždy můžete podívat na videu:

 

 

VIDEONÁVOD:

 

 

 

 

 

Použitý materiál:

 

kolekce Summer in Avonlea

 

lepenka

 

acetátová fólie

 

3D lepící proužky a oboustranné lepící páska

 

papír Truly yours 07

 

střapec, sedlářský nýt

 

provázek

 

kamínky

 

 

Jak jste na tom s alby vy? Pochlubte se u nás v Paper Garden Clubu nebo na Instagramu s #tvorimezpapiru a #papergarden_cz!

Podobné články
MÍŠA... VIDEOPROHLÍDKA: December daily v Traveler's Notebooku

MÍŠA... VIDEOPROHLÍDKA: December daily v Traveler's Notebooku

Michaela Wanke 14/01/2019
Mám ze sebe radost! Tento rok, teda vlastně minulý, se mi povedlo poprvé dotáhnout December daily album do konce, a to dokonce včas. Přesně po Vánocíc...
Pokračovat ve čtení ...