Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

MÍŠA... Velikonoční 3D vejce

Zveřejněno Michaela Wanke 31/03/2022 ? Komentářů DIY,
MÍŠA... Velikonoční 3D vejce

Velikonoce se blíží mílovými kroky. A ačkoliv já nejsem velký příznivec jejich oslav, letos jsem se rozhodla vytvořit jednu dekoraci, která zároveň poslouží jako schovka pro pár dobrůtek pro Emmu. Pokud vás zajímá, jak z růžového, plastového vejce od malé panenky udělat velikonoční dekoraci, tak čtěte dál.


Jako základ mi posloužilo plastové vajíčko z Pepca, ve kterém bývají malé panenky. Vajíčko je svítivě růžové, což se mi nehodilo a bála jsem se, že pouze natřené gessem by stejně prosvítalo. Proto jsem natrhala bílý, obyčejný, kancelářský papír a nalepila ho pomocí lepidla na celé vajíčko. Poté jsem to celé natřela bílých gessem.

Vrch jsem omotala kouskem drátku, potom jsem doprostřed nalepila krajku, přidala zbytková písmenka z pěnové abecedy a malé pěnové kuličky. Toto všechno jsem opět potřela bílým gessem, aby mi na všechno lépe chytala barva.

Použila jsem práškové barvy od Fabrika Decoru, které jsem rozmíchala s troškou vody a štětcem nanesla. Vybrala jsem si fialovou a žlutou, které se mi hodily k vystříhaným kytičkám. Těmi jsem potom vajíčko dozdobila.

 

Jediné, na co jsem si musela dávat pozor v průběhu bylo to, abych něco nenalepila na místa, kde se vajíčko skládá dohromady. Pod vajíčko jsem smotala starou krajku a vajíčko vlepila dovnitř.

A co vy a velikonoční dekorace? Tvoříte? Pochlubte se v našem klubu na Facebooku nebo na instagramu #papergarden_cz #tvorimezpapiru.

 

 

Použitý materiál:

 

Vystřihovací sada Mintay

 

Stříbrný drátek

 

Univerzální lepidlo

 

Bílé gesso

 

Prášková barva fialová

 

Nůžky