Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

MONČA...Jak jsme se měli o Vánocích, aneb vánoční PL

Zveřejněno Monika Pestrová 09/01/2018 ? Komentářů PROJECT LIFE,
MONČA...Jak jsme se měli o Vánocích, aneb vánoční PL

Zdravím vás v roce 2018! Většina z nás se již zaběhla do staronových zajetých kolejí denních povinností (ale doufám, že i radostí) a po vánočních svátcích již není ani památky. Snad jen poslední zbytky nedojezeného cukroví, napůl vypálená svíčka nebo zapomenuté vánoční dekorace, které čekají, až je někdo poklidí do krabice k ostatním vánočním pokladům... Alespoň tak to vypadá u nás. A tak já se na chvilku vrátím do toho vánočního týdne a ukáži vám, jak jsme jej prožili a jaký byl náš Štědrý den.


 

Když jsem zpětně probírala a upravovala fotky k 51. týdnu roku 2017, propadala jsem chvílemi panice, protože všechny fotky byly strašně tmavé a nevalné kvality (přeci jen nedostatek světla dělá divy). A tak přesto, že asi po 125 letech mám fotku celé naší rodinky u vánočního stromku, z její kvality příliš nadšená nejsem a za rámeček si jí rozhodně nedám. Ale i o tom je Project Life a fotky se dají značně “vytunit”, a tak jsem i já “tunila” a snažila se je nějakým způsobem zachránit. Tak se podívejte, jak to nakonec s mojí vánoční dvoustránkou dopadlo.

51. týden 2017 - dvoustrana

 

Na celou dvoustránku jsem použila kartičky od Family Portraits - sadu Merry & Oh So Bright 1 (měla jsem 2 balíčky, abych mohla kartičky používat z obou stran) a krásně mi na celou dvoustranu vystačily.

Levá strana

 

Na levé stránce jsem tentokrát zachytila události z průběhu týdne a daly by se považovat za takové běžné momenty. Celý týden se totiž chodilo do práce a do školy.

Jako titulní kartičku jsem zvolila tu s malými stromečky, doplnila číslem týdne ze zlaté chipboardové abecedy a do horní části jsem nalepila zlatý bordurový proužek z průhledných samolepek TAPE od Family Portraits a pak také průhlednou samolepku "christmas time". Přidala jsem ještě pár červených enamelek a datum tohoto týdne.

V pondělí jsme měli poslední pražský Scrapsedánek v roce 2017, a tak jsme to řádně oslavily svařáčkem a trdelníkem na trzích na Václavském náměstí. Na fotku jsem nalepila další průhlednou samolepku - tentokrát bílou a vystřihla jeden stromeček z druhé kartičky. Na pravou stranu kartičky jsem přilepila šňůrku z flitrů.

Samozřejmě nemohlo chybět zdobení stromečku. I tady jsou použité zlaté bordurky a jeden bílý samolepící stromeček. Na journalingovou kartičku jsem napsala nápis průhlednou abecedou od Family Portraits, kterou mám moc ráda a kartičku jsem doplnila chipboardem šipky.

Na dalších dvou kartičkách jsou opět bílé transparentní samolepky. Určitě jste si všimli štítků s textem - tak to jsou razítka otisknutá a vystřihnutá. Já jsem těmi štítky nějaká posedlá...

Další dvě velké kapsy zabírají hlavně fotky a ty jsem ozdobila opět průhlednými samolepkami a samolepicí červenou krajkou. Druhá stránka je pak věnována pouze Štědrému dni, ze kterého jsem měla relativně hodně fotek a bylo mi líto použít třeba jen jednu - proto má tento týden stránky dvě.

Pravá strana

 

Začnu tou prostřední kartičkou, která je jakousi titulní kartičkou k celé stránce. Použila jsem zde veliký nápis "Štědrý den", aby bylo patrné, čeho se tato stránka týká. Na stránce jsou použity také další chipboardy, které jste si měli možnost zakoupit mezi vánočními novinkami, ale jsou již všechny vyprodané, tak snad jste je zvládly ukořistit. Já jo! :-)

V dalších kapsách jsou již převážně fotky a sem tam nějaká chipboardová ozdoba nebo samolepka.

 Tak to byl náš vánoční týden. A jestlipak již máte zpracovaný svůj Štědrý den?

 

P.S. Od ledna pro vás startujeme nové Project Life dílny, kde se můžete na celý den ponořit do svého tvoření. První dílna se koná v neděli  21. ledna 2018 v pražském Atelieru K1. Přihlásit se můžete zde.

Podobné články
DIANA... Project Life na chatě

DIANA... Project Life na chatě

Diana Majerová 21/09/2016
Zatímco do této chvíle jste se na stránkách blogu setkávaly hlavně s disciplínou zvanou "cardmaking" anbe tvoření přáníček, dnes se podíváme na trochu...
Pokračovat ve čtení ...
MONČA... Daydream v hlavní roli mého PL

MONČA... Daydream v hlavní roli mého PL

Monika Pestrová 26/04/2019
Krásný jarní den všem! Konečně začíná být hezky teploučko a z toho já mám velikou radost, protože zimu vůbec nemusím, a tak mě teplé sluneční paprsky ...
Pokračovat ve čtení ...