Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

MONČA... Únorová Project Life inspirace

Zveřejněno Monika Pestrová 20/02/2018 ? Komentářů PROJECT LIFE,
MONČA... Únorová Project Life inspirace

Krásný den vám všem! Je to až neuvěřitelné, ale z roku 2018 již za chvíli ukrojíme první dva měsíce! Čas tak rychle letí, že mě to chvílemi tak trochu děsí. Ale to nic nemění na tom, že ty uplynulé týdny byly plné nových a hezkých zážitků a já díky Project Life každý týden zjišťuji, jak je náš život pestrý. A i když se v průběhu týdne skládá z rutinních povinností, o víkendu si ho snažíme ozvláštnit a sbírat nové a nové zážitky. A tak bych vám dnes ráda ukázala svojí další stránku z mého nového alba roku 2018, a tou je 5. týden.


 

Já si PL alba dělám především pro sebe, jako vzpomínku, abych si je pak mohla v důchodu prohlížet a vzpomínat. Moje paměť na místa a události je opravdu chabá, tak doufám, že tento způsob uchovávání zážitků a momentů mi vždycky pomůže mou paměť osvěžit.

Tentokrát jsem potřebovala velké kapsy využít pro fotky, takže kartička s číslem týdne je v malé kapse. Na tuto stránku jsem použila sadu kartiček od Family Portraits Home Sweet Home, která kombinuje pastelové a svěží barvy a i výsledná stránka působí čistě a "fresh". Měla jsem zase k dispozici dva balíčky od této sady, tak jsem si mohla vybírat, jestli použiju přední nebo zadní stranu. Jedna z kartiček obsahuje elementy k vystřižení, takže ty jsem vystříhala a také použila. Písmena jsem tentokrát zvolila v černé barvě, protože to s tou světlou stránkou hezky kontrastuje.

Dala jsem si předsevzetí, že tento rok budu do svého PL alba psát popisky na elektrickém psacím stroji a zatím se mi daří toto předsevzetí dodržovat. Takže na této stránce nenajdete mé ruční písmo. Jednak se mi to světlejší strojové psaní líbí víc a myslím, že se mi tam toho textu i víc vejde a překvapivě to mám na tom stroji napsané rychleji, než když bych psala rukou. To je ta deformace počítačovou klávesnicí.

Dále jsem do kapes použila mé tolik oblíbené chipboardy a tentokrát to byly chipboardy větviček od Scrapiniec, Spring Prodigy - zimostráz (ano, už se moc těším na jaro).

Psaní strojem přímo na kartičku je tak trochu loterie, ale v tomto případě se pak drobné překlepy nebo "nepovedenosti" tolerují. Jako v případě toho posledního řádku na následující kartičce, kdy mi stroj už nechtěl kartičku sám držet, tak jsem jí musela přidržovat prsty a z kraje mi to trochu ujelo. No prostě to tvoření je boj! :-)

Než jsem začala psát na následující velkou kartičku, tak jsem si přiložila a tužkou obkreslila fotku, která na kartičce měla být, abych věděla, kde může být text a kde už bude fotka. A povedlo se to náramně. Kromě větvičky jsem přidala ještě chipboard šipky se srdíčkem.

A tady je moje nová láska a na této mé nové tiskárně byly vytisknuty také všechny fotky na této stránce. Je to obrovská úleva, když nemusím čekat na fotolab a řešit vyzvednutí fotek (i když to mám po cestě z práce domů). Takhle si prostě vytisknu fotky, které právě potřebuji, a ve velikosti, kterou potřebuji, a je to. Na fotku jsem ještě nalepila samolepku od Family Portraits ze sady Life is Wow.

A jak vy se perete s Project Life v roce 2018? Těšíme se na vaše stránky na Facebooku v našem Paper Garden Clubu.

 

Podobné články
MONČA... Project Life s Family Portraits

MONČA... Project Life s Family Portraits

Monika Pestrová 20/07/2017
Dneska mám inspiraci zejména pro milovníky Project Life, protože jsem si pro vás připravila dvě stránky z mého "PLka". Jsou to dva týdny z roku 2016 (...
Pokračovat ve čtení ...
MONČA... VIDEONÁVOD: Layout, kterému budou slušet letní fotky

MONČA... VIDEONÁVOD: Layout, kterému budou slušet letní fotky

Monika Pestrová 19/06/2020
Krásný den! Dnes mám tak trochu premiéru, protože toto je takový můj první videotutoriál na layout, tak, prosím, při jeho hodnocení přivřete obě oči. ...
Pokračovat ve čtení ...
DIANA... Project Life / Bright Side

DIANA... Project Life / Bright Side

Diana Majerová 11/07/2017
Fotky z našeho loňského výletu kousek za Prahou jsem si šetřila opravdu dlouho. Pořád jsem totiž hledala nějakou parádní kolekci kartiček nebo papírů,...
Pokračovat ve čtení ...