Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

Foamiran - pěnová hmota

Foamiran je zbrusu nový materiál v rukodělném světě. Jedná se o tenkou pěnovou gumu na dotyk podobnou semiši. Odtud pochází ještě jeden název pro Foamiran: plastický semiš.

Široká škála barev a možnost materiál dodatečně barvit mu dávají prakticky neomezené možnosti využití.Foamiran se využívá ve floristice, scrapbookingu, zdobení spon a sponek, čelenek, věnců, vytváření květinových kompozic pro kytice nevěst a korsáže ženichů. Je vhodný pro interiérové kompozice a dekorace. Květy z foamiranu jsou neobvykle realistické a krásné.

Foamiran téměř neabsorbuje vodu. Hotové výrobky nemají problém s výkyvy teplot, působením vlhkosti, špíny ani mechanickým tlakem. Při zahřívání a nepatrném roztažení se velmi snadno modeluje a získává potřebný tvar. Zároveň si tento tvar „pamatuje“ a zachovává si jej napořád.

Foamiran se snadno stříhá nůžkami, vysekává pomocí raznic a děrovačů, řeže speciálními strojky a ozdobnými děrovačkami, získává novou povrchovou úpravu pomocí žilkovačů, barví se akrylovými a olejovými barvami, pastely.

Komponenty z Foamiranu se k sobě lepí tavnou pistolí. Je možné použít speciální lepidlo na Foamiran, sekundové lepidlo nebo jakékoliv silně lepící lepidlo.

V této kategorii nejsou žádné výrobky.