Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

EVA... Úžasně praktické přání 3 v 1 krok za krokem

Zveřejněno Eva Šafránková 13/09/2022 ? Komentářů SCRAPBOOKING,
EVA... Úžasně praktické přání 3 v 1 krok za krokem

Už jste si někdy při pohledu na nový scrapbookový papír pomysleli: "Takový krásný motiv, toho je na malé přáníčko vyloženě škoda!"? Já si to, jako téměř výhradní přáníčkářka, říkám v jednom kuse. Některé papíry prostě musíte nechat vyniknout a na to se výborně hodí jednoduché, avšak velmi efektní a zároveň praktické Tri-fold Card. Pojďte si se mnou jedno takové přáníčko 3v1 vyrobit. A není to přání jen tak ledajaké... však uvidíte.


 

Nejprve si složíme základ, na který budeme potřebovat obdélník o rozměru 30 x 15 cm

 

Vyberte si některou z jednobarevných čtvrtek - já jsem použila světlounce meruňkovou BAZZILL BASICS - Pale Rose ve formátu 12" x 12" (30,5 x 30,5 cm). Pokud stejně jako já zvolíte čtvercovou 12" čtvrtku, vyrobíte z ní základy dva.

 

Obdélník si narýhujeme na tři stejné části po 10 cm. Na jedné straně si odměříme 7,5 cm na výšku, spojíme s horním okrajem třetího narýhovaného obdélníku a odřízneme. Zní to trochu jako geometrická úloha ze školy, ale je to brnkačka. 

 

A taky jsem vám to nakreslila.

 

 

 Podle rýhování cikcak zohýbáme do písmene Z, uhladíme a základ máme hotový.

 

 

A můžeme zdobit. Tady se meze skutečně nekladou, a protože se základ zdobí ze všech stran, dá krásně vyniknout papírům a motivům, do kterých je vám obvykle líto střihnout nebo je zakrýt.

 

Já jsem tentokrát sáhla po krásné kolekci AMORE od Cocoloko, která je vyladěná do nevšední kombinace šedo zelené, šedo modré a hlavně mé oblíbené meruňkové. 

 

 

MŮJ TIP: K lepení doporučuji použít tekuté lepidlo, které vám dovolí s papírem po nalepení hýbat a případně ho na základu lehce urovnat. Vzhledem ke skosení horní hrany chce lepení trochu zručnosti, zvlášť pokud měříte a stříháte stejně jako já "baj vočko". Třeba oboustranka malé handmade nepřesnosti moc neodpouští a mohli byste si zkazit celý projekt.

 

 

Jako hlavní motiv jsem použila výsek srdce, které jsem dozdobila texturovací pastou přes šablonu. Pastu jsem nanesla z obou stran, protože srdíčko je při rozložení přání vidět i zezadu.

 

MŮJ TIP: Stužka, kterou nalepíme na zadní stranu a přání s ní převážeme, nám projekt nejen ozdobí, ale také přidrží pohromadě. Skládané přání má tendenci se rozvírat, zvlášť pokud se rozhodnete ho zdobit i uvnitř.  Pokud stužku použít nechcete, přání stačí chvíli zatížit nebo uzavřít do celofánového sáčku - po vytažení drží složené.

 

 

Máme originální skládané Tri-fold Card. A jak z něj uděláme přání 3v1?

 

Na jednu z vnitřních stran jsem nalepila čistý papír a vytvořila tak prostor pro vzkaz - zdobila jsem jen mírně, aby bylo na text dost místa. A na druhou stranu jsem vlepila kapsičku - třeba na bankovku.

 

 

Kolekce AMORE od Cocoloko se nebojí ani tmavých barev, které výborně doplňují celou sadu. Nevím jak vy, ale já ten kontrast prostě miluju!

 

 

Tak co říkáte? Jednoduché, přesto velmi efektní, že? 

 

Pojďte si Tri-fold Card vyzkoušet spolu se mnou a určitě se nám svými projekty pochlubte na našem Facebooku nebo na Instagramu, kde nás označte hashtagy #tvorimezpapiru a #papergarden_cz.

 

Použitý materiál:

 

Sada scrapbookových papírů AMORE od Cocoloko

 

Jednobarevné čtvrtky 12" x 12" 

 

Bílá texturovací pasta a šablona Lace od Fabrika Decoru

 

Chipboardy

 

Kytičky

 

Stužky

 

Tekuté perličky Crystal Drops bílé a zlaté 

 

Podobné články
MARTINA... Babičce a dědečkovi z jedné sady papírů

MARTINA... Babičce a dědečkovi z jedné sady papírů

Martina Jarošová 25/08/2022
Tak i já jsem se dočkala a představuji vám mou prvotinu pro blog. V následujících řádcích vám představím novinkovou sadu papíru od Mintay - Grandma´s ...
Pokračovat ve čtení ...
ERIKA... Narozeniny v krabičce aneb pánské přání může taky kvést

ERIKA... Narozeniny v krabičce aneb pánské přání může taky kvést

Erika Majgotová 15/04/2020
Jsem docela rebel v tom, že ačkoliv tvořím, mí blízcí ode mě moc přáníčka nedostávají :/ Vím, jsem ostuda. Dnes jsem to ale malinko napravila a jedno ...
Pokračovat ve čtení ...
HOST: Romana Dostálová... Neumím tvořit do šuplíku

HOST: Romana Dostálová... Neumím tvořit do šuplíku

Paper Garden 02/03/2022
Neumím tvořit do šuplíku. Prostě ne, no…. Když jsem se „přihlásila“ do první PG Challenge seděla jsem nad přáním snad celý měsíc a nevěděla, jak začít...
Pokračovat ve čtení ...
SOUTĚŽ... Mezinárodní den cardmakingu

SOUTĚŽ... Mezinárodní den cardmakingu

Paper Garden 02/10/2021
V říjnu se slaví spoustu zajímavých "dní". Mezinárodní den úsměvu, mezinárodní týden kostí a kloubů, mezinárodní den duševního zdraví... Nás ale zřejm...
Pokračovat ve čtení ...
MÍŠA... Zvířátková přáníčka pro strýčka příhodu

MÍŠA... Zvířátková přáníčka pro strýčka příhodu

Michaela Wanke 05/11/2020
Ve svém posledním článku jsem Vám ukazovala můj nejnovější mixedmedia layout, tentokrát zamíříme úplně opačným směrem k jednoduchým přáníčkům. Trochu ...
Pokračovat ve čtení ...