Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

EVA... Úžasně praktické přání 3 v 1 krok za krokem

Zveřejněno Eva Šafránková 13/09/2022 ? Komentářů SCRAPBOOKING,
EVA... Úžasně praktické přání 3 v 1 krok za krokem

Už jste si někdy při pohledu na nový scrapbookový papír pomysleli: "Takový krásný motiv, toho je na malé přáníčko vyloženě škoda!"? Já si to, jako téměř výhradní přáníčkářka, říkám v jednom kuse. Některé papíry prostě musíte nechat vyniknout a na to se výborně hodí jednoduché, avšak velmi efektní a zároveň praktické Tri-fold Card. Pojďte si se mnou jedno takové přáníčko 3v1 vyrobit. A není to přání jen tak ledajaké... však uvidíte.


 

Nejprve si složíme základ, na který budeme potřebovat obdélník o rozměru 30 x 15 cm

 

Vyberte si některou z jednobarevných čtvrtek - já jsem použila světlounce meruňkovou BAZZILL BASICS - Pale Rose ve formátu 12" x 12" (30,5 x 30,5 cm). Pokud stejně jako já zvolíte čtvercovou 12" čtvrtku, vyrobíte z ní základy dva.

 

Obdélník si narýhujeme na tři stejné části po 10 cm. Na jedné straně si odměříme 7,5 cm na výšku, spojíme s horním okrajem třetího narýhovaného obdélníku a odřízneme. Zní to trochu jako geometrická úloha ze školy, ale je to brnkačka. 

 

A taky jsem vám to nakreslila.

 

 

 Podle rýhování cikcak zohýbáme do písmene Z, uhladíme a základ máme hotový.

 

 

A můžeme zdobit. Tady se meze skutečně nekladou, a protože se základ zdobí ze všech stran, dá krásně vyniknout papírům a motivům, do kterých je vám obvykle líto střihnout nebo je zakrýt.

 

Já jsem tentokrát sáhla po krásné kolekci AMORE od Cocoloko, která je vyladěná do nevšední kombinace šedo zelené, šedo modré a hlavně mé oblíbené meruňkové. 

 

 

MŮJ TIP: K lepení doporučuji použít tekuté lepidlo, které vám dovolí s papírem po nalepení hýbat a případně ho na základu lehce urovnat. Vzhledem ke skosení horní hrany chce lepení trochu zručnosti, zvlášť pokud měříte a stříháte stejně jako já "baj vočko". Třeba oboustranka malé handmade nepřesnosti moc neodpouští a mohli byste si zkazit celý projekt.

 

 

Jako hlavní motiv jsem použila výsek srdce, které jsem dozdobila texturovací pastou přes šablonu. Pastu jsem nanesla z obou stran, protože srdíčko je při rozložení přání vidět i zezadu.

 

MŮJ TIP: Stužka, kterou nalepíme na zadní stranu a přání s ní převážeme, nám projekt nejen ozdobí, ale také přidrží pohromadě. Skládané přání má tendenci se rozvírat, zvlášť pokud se rozhodnete ho zdobit i uvnitř.  Pokud stužku použít nechcete, přání stačí chvíli zatížit nebo uzavřít do celofánového sáčku - po vytažení drží složené.

 

 

Máme originální skládané Tri-fold Card. A jak z něj uděláme přání 3v1?

 

Na jednu z vnitřních stran jsem nalepila čistý papír a vytvořila tak prostor pro vzkaz - zdobila jsem jen mírně, aby bylo na text dost místa. A na druhou stranu jsem vlepila kapsičku - třeba na bankovku.

 

 

Kolekce AMORE od Cocoloko se nebojí ani tmavých barev, které výborně doplňují celou sadu. Nevím jak vy, ale já ten kontrast prostě miluju!

 

 

Tak co říkáte? Jednoduché, přesto velmi efektní, že? 

 

Pojďte si Tri-fold Card vyzkoušet spolu se mnou a určitě se nám svými projekty pochlubte na našem Facebooku nebo na Instagramu, kde nás označte hashtagy #tvorimezpapiru a #papergarden_cz.

 

Použitý materiál:

 

Sada scrapbookových papírů AMORE od Cocoloko

 

Jednobarevné čtvrtky 12" x 12" 

 

Bílá texturovací pasta a šablona Lace od Fabrika Decoru

 

Chipboardy

 

Kytičky

 

Stužky

 

Tekuté perličky Crystal Drops bílé a zlaté 

 

Podobné články
MILUŠKA ... VIDEONÁVOD: Přání ve stylu Provence

MILUŠKA ... VIDEONÁVOD: Přání ve stylu Provence

Miluše Lindovská 28/02/2019
Když ucítím vůni levandule, představím si rozsáhlá levandulová pole v Provence a tajně doufám, že tuto nádheru jednou uvidím na vlastní oči. Ne jinak ...
Pokračovat ve čtení ...
SOUTĚŽ... Září 2022

SOUTĚŽ... Září 2022

Paper Garden 06/09/2022
Příprav se, pozor, start! Je tu září a s ním nám začne opět školní maraton s našimi ratolestmi. Některé z nás vedly své prvňáčky a některé si při čten...
Pokračovat ve čtení ...
JITKA... V hlavní roli... Ještěd

JITKA... V hlavní roli... Ještěd

Jitka Bujoková 18/07/2016
"Jitu, myslíš že bys nám mohla udělat svatební gratulaci? A podařilo by se ti tam někam umístit Ještěd?" zněla otázka a já hned věděla, že tohle je vý...
Pokračovat ve čtení ...
LUCIA... VIDEONÁVOD: Přání s dvojitým otevíráním

LUCIA... VIDEONÁVOD: Přání s dvojitým otevíráním

Lucia Pospíšilová 12/04/2022
Jednou s nových značiek, ktoré pribudli k novinkám na eshope je Simple Stories. U mňa táto značka vyvoláva nostalgické spomienky. Bola totiž jedna z p...
Pokračovat ve čtení ...
MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Mixed media přání Lady in Pink

MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Mixed media přání Lady in Pink

Miluše Lindovská 16/04/2020
Po čase jsem se opět vrátila k mixed mediím. Inspirovaly mě k tomu papíry od 13@arts. Pro mixed media se výborně hodí, mají totiž dost vysokou gramáž....
Pokračovat ve čtení ...
VELIKONOCE 2023... Speciální challenge

VELIKONOCE 2023... Speciální challenge

Paper Garden 26/03/2023
Za pár týdnů... a to doslova... nás čekají svátky jara. Velikonoce jsou takovým příslibem, že jaro už je mezi námi a že se můžeme těšit na krásné slun...
Pokračovat ve čtení ...