Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

HOST V PG... Jana Volaříková: Vánoční krabice na perníčky

Zveřejněno Paper Garden 16/11/2021 ? Komentářů DIY,HOST PAPER GARDEN,
HOST V PG... Jana Volaříková: Vánoční krabice na perníčky

Ahoj tvořilky, vánoční čas pomalu klepe na dveře. Do Vánoc zbývá něco přes měsíc a u nás doma se brzy rozvoní vůně perníkového koření. Opět budu řešit, kam ukryji perníky před mlsnými jazýčky svých dcer, aby aspoň trocha zbyla do vánočních svátků. Chtěla jsem si po delší době vyrobit nějakou dekoraci a krabice na perníky mi přišla zcela vhod.


 

Při hledání papírů mi do očí okamžitě padly Time of Wonders od Mintay, které měly vetší motivy a skvelě se hodily na můj projekt. Rozměry krabice jsem zvolila 25 x 21,5 x 7,5 cm, víko 26 x 22 x 3,5 cm.  Lepenku jsem vybrala 3 mm, aby se krabice při manipulaci nekroutila. Lepenku jsem spojovala pomocí 3 cm pásků uřezaných z kraftového papíru.

Pásky jsem narýhovala na 1,5 cm. Nejprve jsem slepila celou krabici z vnitřní strany, poté i z venku. 3 pásky jsem použila i na hrany krabice. 4. hranu jsem ponechala volnou.

Stejným způsobem, jsem vytvořila i víko. Krabici s víkem jsem spojovala pomocí 2 kraftových papírů o šířce 24x10 cm. Při mechanismu zavírání je vždy nutné vytvořit mezeru mezi jednotlivými díly. Platí pravidlo, že mezera mezi díly by měla být dvojnásobek šířky lepenky, v mém případě tedy 6 mm. Mezeru neměřím, ale vždy využiji zbytků lepenky a vložím 2 kusy vedle sebe.

Po vytvoření mezery nalepím další papír z vnitřní strany a opatrně pomocí knihařské kosti zarýhuji. K vytvoření patiny požívám Distress inkoust hnědé barvy a všechny hrany lehce natupuji.

Krabici oblepím jednotlivými papíry. Na přední stranu použiji mosaznou úchytku, kterou zakoupíte v obchodě zaměřujícím se na výrobu nábytku. Víko jsem nejprve ozdobila první vrstvou papíru. K vytvoření prostoru jsem použila 1 mm karton na který jsem následně nalepila druhou vrstvu papíru. Pomocí šablony a texturovací pasty, vznikly menší zlaté motivy. K dekorování jsem využila bonusové papíry, z nichž jsem si  vystřihla vánoční strom, vánoční hvězdy a louskáčka. K vytvoření pocitu plnosti jsem použila vyřezané motivy vánočních hvězd, mašle, kapradí, lístí, a bobulí. Ty jsem vrstvila na sebe a nakonec celý motiv ještě postříkala bílou akrylovou barvou.

Aby krabice dostala ještě více nádech patiny, Distress ikoustem jsem lehce natupovala i scrapbook papíry.

Spojením krásných papírů s trochou kreativity vznikla krabice na perníky, která bude zdobit náš stůl v době vánoční. Doufám, že si najdete chvíli, necháte se vést mým návodem a vytvoříte třeba krásný dárek svým nejbližsím či přátelům nebo dekoraci k sobě domů.

 

Přeji Vám mnoho zdraví a ještě více nápadů.

 

 

S láskou Jana - Střihni si

Podobné články
MÍŠA... Mechanický anděl

MÍŠA... Mechanický anděl

Michaela Wanke 30/12/2021
Na konec roku jsem si pro vás připravila mechanického anděla. Takovýto 3D projekt jsem dělala poprvé, tak se pojďte podívat jak se mi nakonec vedlo. A...
Pokračovat ve čtení ...
MÍŠA... Sladká krabička

MÍŠA... Sladká krabička

Michaela Wanke 25/02/2018
Jelikož mám doma spoustu bílých krabiček z doby, kdy jsem je zdobila na zakázku pro fotografy, rozhodla jsem se, že s nimi něco udělám. První krabičku...
Pokračovat ve čtení ...
HOST V PG... Jana Bennett: Ohlédnutí za loňskými Vánocemi

HOST V PG... Jana Bennett: Ohlédnutí za loňskými Vánocemi

Paper Garden 15/12/2021
Moc vás všechny zdravím! Jak vidíte, neodolala jsem a rozšířila své (veliké) zásoby vánočního materiálu o další nádherný kousek - kolekci Ginger od šp...
Pokračovat ve čtení ...