Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

MONČA... Jak na Explosion Board (FOTONÁVOD)

Zveřejněno Monika Pestrová 21/04/2022 ? Komentářů
MONČA... Jak na Explosion Board (FOTONÁVOD)

Zdravím všechny kreativní nadšence! Dnes to nebudu dlouho protahovat a rovnou se vrhneme do práce. Dnes si totiž představíme naprosto úžasného pomocníka - a tím je podložka Explosion Board od WeR Memory Keepers. Pokud se ve světě scrapbookingu již nějaký ten pátek pohybujete, jistě výrobce WeR Memory Keepers znáte, protože tato firma má na svém kontě desítky (možná už stovky) úžasných pomůcek a vychytávek, díky nimž bude vaše tvoření ještě příjemnější.


 

A teď si pojďme říct, co to vlastně ta Explosion Board je. Pokud rádi a často vyrábíte exploding boxy, tak tato rýhovací podložka na jejich výrobu bude přesně vychytávka pro vás. Pomocí Explosion Boardu totiž máte tuto úžasnou krabičku v mžiku hotovou. Pojďme se nejprve podívat, jak Explosion Board vypadá. Po levé straně je nápověda, která uvádí velikosti krabiček ("BOX CHART") a víček ("LID CHART") a také, jakou velikost papíru na tu danou krabičku potřebujeme.

 

Pro představu vám zde uvádím, jak veliké jsou pak finální krabičky, protože výrobce tentokrát zvolil označení XXS - XXL:

 

XXS - 5,08 cm

 

XS - 5,92 cm

 

S - 6,77 cm

 

M - 7,62 cm

 

L - 8,46 cm

 

XL - 9,31 cm

 

XXL - 10,16 cm

 

V horní části pak najdete vodítka pro rýhování již konkrétní velikosti krabiček a také diagonální vodítko pro rýhování skladů, pomocí kterých pak krabičku tvarujete a nabízí nesčetné možnosti, jak si krabičku upravit. Zespoda je pak úložný prostor pro rýhovací nástroj. Součástí balení je samozřejmě i podrobný návod (i když v angličtině/francouštině/italštině/němčině :-)).

Součástí této rýhovací podložky je sada plastových srdíčkových šablon, díky nimž dáte svým exploding krabičkám zase trochu jinou podobu. Také tyto šablonky jsou označeny velikostmi XXS - XXL pro použití na konkrétní velikost krabičky. Ale já tyto šablonky využívám třeba i pro vystřihování fotek ve tvaru srdíček, takže své uplatnění určitě najdou i mimo tuto podložku.

A teď už se vrhneme na samotné tvoření exploding boxu. Já jsem si pro dnešní ukázku zvolila tu největší krabičku XXL a pracovala jsem s kolekcí papírů ROSE WINE od Paper Heaven. V květnu totiž jedeme na svatbu sestřenice, tak se mi bude hodit jako dárek pro uschování bankovek.

V levé části v kolonce "BOX CHART - PAPER" si zjistíme, jak velký čtverec papíru budeme na krabičku potřebovat. A jelikož budeme dělat tu největší, použijeme papír o velikosti 12 x 12.

A teď již začneme rýhovat naši krabičku. Papír umístíme na podložku a první rýha povede svisle dolů pod značkou XXL. Zároveň pak uděláme diagonální rýhu z levého horního rohu a vedeme ji až do míst, kde jsme udělali svislou rýhu.

 

Následně papír otočíme o 90°, opět jej umístíme na podložku a stejný postup opakujeme ještě 3x do doby, než máme narýhované všechny čtyři strany. A tím je vlastně základ pro exploding box připravený. 1, 2, 3, 4 ... hotovo. Krabičku zohýbáme podle naznačených rýh a teď je jen na nás, jaký exploding box chceme mít a podle toho budeme dále pracovat s těmi rohy.

Na obrázcích níže jsem tenkými linkami naznačila několik způsobů, jakými můžete upravit rohové části a svůj exploding box si tak přizpůsobit svým potřebám. Pokud dle narýhovaných linek odstřihnete rohové části, získáte klasický exploding box. Dále si můžete na dvou stranách vytvořit takové kapsičky (např. na fotky, na peníze, na journalingové kartičky apod.). V takovém případě bude stříhat dle nákresu na druhé fotce a trojúhelníkové části pak jen ohnete a přilepíte na čtverec mezi nimi (ukážeme si dále). Nebo si můžete z každého rohu ustřihnout jen proužek a získáte pak zavírací "dvířka", která pomocí průchodek svážete provázkem nebo mašlí. Zkrátka možnosti jsou neomezené.

A teď si ukážeme, jakým způsobem se používají ty šablonky srdíček. Pro tuto svou největší krabičku jsem si zvolila rohy právě ve tvaru srdíček. Budeme potřebovat srdíčko označené velikostí "XXL", které jen přiložíme do rohové části boxu, tužkou obkreslíme horní část srdíčka a dle načrtnutých linií pak rohy zastřihneme, přičemž pak z levé i pravé strany srdíčka stříháme kousek po narýhované části, aby nám tvar odpadl. A tím je celý základ hotový.

Ta úplně nejvíc boží věc na této rýhovací podložce je ta, že si můžete vyrobit vrstvený exploding box. Já jsem se rozhodla, že tento můj exploding box bude dvouvrstvý a tak budeme rýhovat ještě jednu krabičku a tentokrát si ukážeme, jak vypadají ty kapsičky.

 

Tentokrát jsem použila papír o velikosti 11 x 11 (inch), ale při rýhování jsem rýhovala pouze po svislých rýhách u značky XL a NERÝHOVALA jsem tu diagonální rýhu, která vede z levého rohu. Následně jsem si pomocí pravítka a obyčejné tužky vyznačila, kde rohy odstřihnu (každý roh) a pak stříháte ještě po narýhované lince tak, abyste vzniklé trojúhelníky ohnuli směrem k prostřednímu čtverci. Pomocí oboustranné lepicí pásky tyto přehyby přilepíte a kapsičky máte hotové.

Teď si boxíky slepíme k sobě. Opět jsem použila oboustrannou pásku a menší boxík jsem přilepila do připraveného základu. Tadáááá!

A teď nám zbývá vyrobit si víčko na krabičku. Nyní budeme postupovat prakticky stejně, jako při výrobě samotného boxu. Na desce v levé části si najdeme část "LID CHART" a zjistíme si, jak veliký papíru budeme potřebovat pro výrobu víčka na XXL krabičku. V mém případě je to papír o velikosti 6 x 6. A zase rýhujeme svisle a diagonálně, tentokrát ale v rýze pro víčko.

Narýhované víčko si zohýbáme, vzniklé trojúhelníky ohýbáme dovnitř. Já jsem si zvykla nejprve si oboustrannou lepicí páskou k sobe lepit ty rohy, následně je silným tekutým lepidlem přilepím ke stěnám víčka.

A tím máme základ na exploding box hotový. S touto rýhovací podložkou už budete mít ode dneška oblíbené exploding boxy hotové raz dva.

Takže kdo tento zázrak doma ještě nemá, tak teď máte šanci ulovit si tuto rýhovací podložku na exploding boxy na e-shopu Paper Garden a určitě nám dejte vědět, jak se vám s ní pracuje a hlavně, co kreativního jste s ní vymysleli.

 

Těšíme se na vás v naší skupině Paper Garden Club nebo na Instagramu s hastagem #tvorimezpapiru.

 

 

Použitý materiál:

 

Sada scrapbook papírů ROSE WINE 12 x 12

 

Pomůcka na výrobu exploding boxů - Explosion Board

 

Oboustranná lepicí páska

Podobné články
DIANKA... Svatební přáníčko z kolekce Love In Bloom

DIANKA... Svatební přáníčko z kolekce Love In Bloom

Diana Majerová 21/06/2018
Už když jsme skládaly májový kit, věděla jsem od začátku, že to bude jeden z těch nejhezčích, které jsme doposud vydaly. Papíry Love in Bloom jsou tot...
Pokračovat ve čtení ...
DIANKA... Svatební přáníčko v bordó

DIANKA... Svatební přáníčko v bordó

Diana Majerová 10/09/2018
Ze svatební cyklistiky jsem se rozvnýma nohama přesunula do podzimních svateb, které jsou typické svými barevnými paletkami. Obvykle si gratulantni př...
Pokračovat ve čtení ...
VYHLAŠUJEME VÍTĚZKU SOUTĚŽE... Srpen 2018

VYHLAŠUJEME VÍTĚZKU SOUTĚŽE... Srpen 2018

Paper Garden 31/08/2018
...a to jsme se bály, že všichni budete v srpnu tak unavení z těch veder, že nám do soutěže žádné přáníčko nepřijde. A najednou jich tu byl rovný tuce...
Pokračovat ve čtení ...
MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Romantické přání s hnízdečkem z organzy

MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Romantické přání s hnízdečkem z organzy

Miluše Lindovská 31/07/2019
V srpnu bude mít moje dcera narozeniny a dnes vám ukážu, jaké přání jsem pro ni vyráběla. Výběr papírů byl rychlý. Kolekce Let your soul bloom od Moda...
Pokračovat ve čtení ...
VYHLÁŠENÍ VÍTĚZEK... Únor 2022

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZEK... Únor 2022

Paper Garden 03/03/2022
V únorové soutěži jsme vás trochu potrápily s krabičkami a dárkovými baleními, takže to tentokrát chtělo o něco víc invence než vyrobit přáníčko. Popr...
Pokračovat ve čtení ...
MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Exploding box s kapsičkami

MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Exploding box s kapsičkami

Miluše Lindovská 29/05/2019
Když chcete k narozeninám darovat vedle přání i nějaký finanční obnos, můžete vyrobit darovací obálku sladěnou s přáníčkem. Nebo máte druhou možnost -...
Pokračovat ve čtení ...