Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

MONČA... Jak na Explosion Board (FOTONÁVOD)

Zveřejněno Monika Pestrová 21/04/2022 ? Komentářů
MONČA... Jak na Explosion Board (FOTONÁVOD)

Zdravím všechny kreativní nadšence! Dnes to nebudu dlouho protahovat a rovnou se vrhneme do práce. Dnes si totiž představíme naprosto úžasného pomocníka - a tím je podložka Explosion Board od WeR Memory Keepers. Pokud se ve světě scrapbookingu již nějaký ten pátek pohybujete, jistě výrobce WeR Memory Keepers znáte, protože tato firma má na svém kontě desítky (možná už stovky) úžasných pomůcek a vychytávek, díky nimž bude vaše tvoření ještě příjemnější.


 

A teď si pojďme říct, co to vlastně ta Explosion Board je. Pokud rádi a často vyrábíte exploding boxy, tak tato rýhovací podložka na jejich výrobu bude přesně vychytávka pro vás. Pomocí Explosion Boardu totiž máte tuto úžasnou krabičku v mžiku hotovou. Pojďme se nejprve podívat, jak Explosion Board vypadá. Po levé straně je nápověda, která uvádí velikosti krabiček ("BOX CHART") a víček ("LID CHART") a také, jakou velikost papíru na tu danou krabičku potřebujeme.

 

Pro představu vám zde uvádím, jak veliké jsou pak finální krabičky, protože výrobce tentokrát zvolil označení XXS - XXL:

 

XXS - 5,08 cm

 

XS - 5,92 cm

 

S - 6,77 cm

 

M - 7,62 cm

 

L - 8,46 cm

 

XL - 9,31 cm

 

XXL - 10,16 cm

 

V horní části pak najdete vodítka pro rýhování již konkrétní velikosti krabiček a také diagonální vodítko pro rýhování skladů, pomocí kterých pak krabičku tvarujete a nabízí nesčetné možnosti, jak si krabičku upravit. Zespoda je pak úložný prostor pro rýhovací nástroj. Součástí balení je samozřejmě i podrobný návod (i když v angličtině/francouštině/italštině/němčině :-)).

Součástí této rýhovací podložky je sada plastových srdíčkových šablon, díky nimž dáte svým exploding krabičkám zase trochu jinou podobu. Také tyto šablonky jsou označeny velikostmi XXS - XXL pro použití na konkrétní velikost krabičky. Ale já tyto šablonky využívám třeba i pro vystřihování fotek ve tvaru srdíček, takže své uplatnění určitě najdou i mimo tuto podložku.

A teď už se vrhneme na samotné tvoření exploding boxu. Já jsem si pro dnešní ukázku zvolila tu největší krabičku XXL a pracovala jsem s kolekcí papírů ROSE WINE od Paper Heaven. V květnu totiž jedeme na svatbu sestřenice, tak se mi bude hodit jako dárek pro uschování bankovek.

V levé části v kolonce "BOX CHART - PAPER" si zjistíme, jak velký čtverec papíru budeme na krabičku potřebovat. A jelikož budeme dělat tu největší, použijeme papír o velikosti 12 x 12.

A teď již začneme rýhovat naši krabičku. Papír umístíme na podložku a první rýha povede svisle dolů pod značkou XXL. Zároveň pak uděláme diagonální rýhu z levého horního rohu a vedeme ji až do míst, kde jsme udělali svislou rýhu.

 

Následně papír otočíme o 90°, opět jej umístíme na podložku a stejný postup opakujeme ještě 3x do doby, než máme narýhované všechny čtyři strany. A tím je vlastně základ pro exploding box připravený. 1, 2, 3, 4 ... hotovo. Krabičku zohýbáme podle naznačených rýh a teď je jen na nás, jaký exploding box chceme mít a podle toho budeme dále pracovat s těmi rohy.

Na obrázcích níže jsem tenkými linkami naznačila několik způsobů, jakými můžete upravit rohové části a svůj exploding box si tak přizpůsobit svým potřebám. Pokud dle narýhovaných linek odstřihnete rohové části, získáte klasický exploding box. Dále si můžete na dvou stranách vytvořit takové kapsičky (např. na fotky, na peníze, na journalingové kartičky apod.). V takovém případě bude stříhat dle nákresu na druhé fotce a trojúhelníkové části pak jen ohnete a přilepíte na čtverec mezi nimi (ukážeme si dále). Nebo si můžete z každého rohu ustřihnout jen proužek a získáte pak zavírací "dvířka", která pomocí průchodek svážete provázkem nebo mašlí. Zkrátka možnosti jsou neomezené.

A teď si ukážeme, jakým způsobem se používají ty šablonky srdíček. Pro tuto svou největší krabičku jsem si zvolila rohy právě ve tvaru srdíček. Budeme potřebovat srdíčko označené velikostí "XXL", které jen přiložíme do rohové části boxu, tužkou obkreslíme horní část srdíčka a dle načrtnutých linií pak rohy zastřihneme, přičemž pak z levé i pravé strany srdíčka stříháme kousek po narýhované části, aby nám tvar odpadl. A tím je celý základ hotový.

Ta úplně nejvíc boží věc na této rýhovací podložce je ta, že si můžete vyrobit vrstvený exploding box. Já jsem se rozhodla, že tento můj exploding box bude dvouvrstvý a tak budeme rýhovat ještě jednu krabičku a tentokrát si ukážeme, jak vypadají ty kapsičky.

 

Tentokrát jsem použila papír o velikosti 11 x 11 (inch), ale při rýhování jsem rýhovala pouze po svislých rýhách u značky XL a NERÝHOVALA jsem tu diagonální rýhu, která vede z levého rohu. Následně jsem si pomocí pravítka a obyčejné tužky vyznačila, kde rohy odstřihnu (každý roh) a pak stříháte ještě po narýhované lince tak, abyste vzniklé trojúhelníky ohnuli směrem k prostřednímu čtverci. Pomocí oboustranné lepicí pásky tyto přehyby přilepíte a kapsičky máte hotové.

Teď si boxíky slepíme k sobě. Opět jsem použila oboustrannou pásku a menší boxík jsem přilepila do připraveného základu. Tadáááá!

A teď nám zbývá vyrobit si víčko na krabičku. Nyní budeme postupovat prakticky stejně, jako při výrobě samotného boxu. Na desce v levé části si najdeme část "LID CHART" a zjistíme si, jak veliký papíru budeme potřebovat pro výrobu víčka na XXL krabičku. V mém případě je to papír o velikosti 6 x 6. A zase rýhujeme svisle a diagonálně, tentokrát ale v rýze pro víčko.

Narýhované víčko si zohýbáme, vzniklé trojúhelníky ohýbáme dovnitř. Já jsem si zvykla nejprve si oboustrannou lepicí páskou k sobe lepit ty rohy, následně je silným tekutým lepidlem přilepím ke stěnám víčka.

A tím máme základ na exploding box hotový. S touto rýhovací podložkou už budete mít ode dneška oblíbené exploding boxy hotové raz dva.

Takže kdo tento zázrak doma ještě nemá, tak teď máte šanci ulovit si tuto rýhovací podložku na exploding boxy na e-shopu Paper Garden a určitě nám dejte vědět, jak se vám s ní pracuje a hlavně, co kreativního jste s ní vymysleli.

 

Těšíme se na vás v naší skupině Paper Garden Club nebo na Instagramu s hastagem #tvorimezpapiru.

 

 

Použitý materiál:

 

Sada scrapbook papírů ROSE WINE 12 x 12

 

Pomůcka na výrobu exploding boxů - Explosion Board

 

Oboustranná lepicí páska

Podobné články
ÁJA KRÁLOVÁ... Album přátelství jako dárek na rozlučku se svobodou

ÁJA KRÁLOVÁ... Album přátelství jako dárek na rozlučku se svobodou

Paper Garden 15/07/2020
Krásný den milé scraperky/ milí scrapeři. Dianka mě požádala, zda bych vám neukázala zakázkové album, které jsem měla tu čest vyrábět pro jednu partu ...
Pokračovat ve čtení ...
MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Exploding box s kapsičkami

MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Exploding box s kapsičkami

Miluše Lindovská 29/05/2019
Když chcete k narozeninám darovat vedle přání i nějaký finanční obnos, můžete vyrobit darovací obálku sladěnou s přáníčkem. Nebo máte druhou možnost -...
Pokračovat ve čtení ...
MONČA... VIDEOPROHLÍDKA: Albíčko na kroužku

MONČA... VIDEOPROHLÍDKA: Albíčko na kroužku

Monika Pestrová 09/06/2022
Všechny vás zdravím! Dneska se nebudu moc rozepisovat, protože jsem pro vás můj dnešní projekt natočila na video. Určitě jste v obchůdku zaznamenaly n...
Pokračovat ve čtení ...
ERIKA... Dárkové balení z pracovny

ERIKA... Dárkové balení z pracovny

Erika Majgotová 19/01/2022
Jak jste na tom s balením dárků? Moje mamka vždy balila dárky tak, že se Vám je ani nechtělo rozbalit, takže už dětství si pamatuju přízdoby plné harm...
Pokračovat ve čtení ...
ERIKA... Album do kapsy „Nikdy se nevzdávej svých snů“

ERIKA... Album do kapsy „Nikdy se nevzdávej svých snů“

Erika Majgotová 08/09/2019
Kousky, které by zachycovaly nějaké výjimečné přiležitosti, výlety nebo milníky, v mé pracovně zatím chybí. Ano, mám na mysli albíčka a konkrétně ta v...
Pokračovat ve čtení ...
LUCIA...Výlety vo dvojici

LUCIA...Výlety vo dvojici

Lucia Pospíšilová 18/08/2022
Pomaly sa blíži oslava okrúhlych narodenín našich známych. Po prieskumnom telefonáte čo by si priali ako darček som sa dozvedela, že nič nepotrebujú a...
Pokračovat ve čtení ...