Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Interaktivní album pro začátečníky - 1. část

Zveřejněno Miluše Lindovská 10/10/2019 ? Komentářů SCRAPBOOKING,VIDEONÁVODY,
MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Interaktivní album pro začátečníky - 1. část

Často čtu dotazy na různé vychytávky a postupy ohledně alb, já sama dostávám prosby o nějaký návod a vždy jsem to odmítala s odůvodněním, že je to moc náročné. Nakonec jsem promyslela scénář a zjistila jsem, že když celý postup rozdělím do 4 pokračování, tak to bude schůdné. A tak vás teďmohu pozvat na první část návodu na album s odklápěčkami, kapsami a skrývačkami. Zdůrazňuji, že návod je pro začátečníky.  Takže se budu snažit vše dopodrobna popsat. Pokud na něco zapomenu nebo budete mít nějaký dotaz, neváhejte mi napsat. Tak se pojďte podívat, jak album vyrábím já.


 

V dnešní první části si ukážeme výrobu základu pro album. Album má rozměry 6"x 6" (cca 15,2x15,2 cm). Vzhledem k tomu, že papíry mají rozměry v palcích, vyhovuje pracovat v palcích, pro ty, kdy palce nemají v lásce, budu vždy v závorce uvádět přibližný přepočet.

 

Na základ jsem použila 2 kusy lepenky o rozměrech 6"x 6 1/2" (15,2 x 16,5 cm) a 1 kus o rozměrech 6"x 3 1/2" ( 15,2x8,9 cm).  Můžete použít tenčí lepenku, kterou zvládne vaše řezačka a dát třeba 2 vrstvy.

 

 

Na lepenku jsem přilepila 2 vrstvy termolínu o stejných rozměrech jako lepenka. Album je pak na omak příjemnější, ale nic se nestane, když termolín vynecháte.

 

 

Pak jsem si připravila knihařské plátno o rozměrech 8"x 18 1/2" (20 x 47cm).  Na plátno jsem si lepenku rozložila, mezi jednotlivými díly jsem nechala asi 0,5 cm svislé mezery tak, aby se desky daly dobře ohýbat. V rozích jsem vystřihla růžky a přilepila jsem nejprve vodorovné strany a pak svislé.

 

 

Na vnitřní stranu desek jsem potřebovala 2 kusy bílé čtvrtky (s gramáží 250g) o rozměrech 6"x 6 1/2" (15,2x16,5 cm) a 1 kus 6"x 5" (15,2x12,7 cm). Nejprve jsem lepila ten menší díl a začala jsem od středu hřbetu alba. Důkladně jsem knihařskou kostí protlačila ohyb v místě mezery. teprve pak jsem přilepila zbytek čtvrtky. Nakonec jsem nalepila oba kusy na přední a zadní desku alba.

 

 

album bude mít 6 listů, takže jsem potřebovala:

  • 6 kusů bílé čtvrtky 6"x 6" (15,2x15,2 cm)
  • 1 ks o velikosti 6"x 3 1/2" (15,2x8,9 cm)
  • 1 ks o velikosti 6"x 2 1/2" (15,2x6,4 cm) 
  • 1 ks o velikosti 6" x 1 1/2" (15,2x3,8 cm)

Na těchto třech proužcích jsem udělala ohyby vždy 1/2" (1,3 cm) od obou delších okrajů. Tyto proužky jsem nalepila na hřbet, začala jsem tím nejširším, nakonec jsem nalepila ten nejužší

 

 

Takto jsme si vytvořili závěsy na stránky, zbývá už jen stránky na závěs přilepit a základ na album je hotový.

 

 

TIP: Pro interaktivní album udělejte dostatečné mezery mezi stránkami, v mém případě to je 1/2" (cca 1,3 cm). Některá hotová alba mají mezery jen 1 cm nebo ještě méně. Je to jednak proto, aby se tam odklápěčky vešly a pak aby se hotové stránky na vnitřní straně u hřbetu nepěkně neohýbaly.

 

 

VIDEONÁVOD:

 

 

 

 

 

Použitý materiál:

 

knihařské plátno

 

lepenka asi 2 mm silná

 

3 bílé čtvrtky 12x12"

 

termolín

 

husté tekuté lepidlo

 

 

A na co se můžete těšit příště? Společně si vyrobíme prvních sedm stran alba se všemi odklápěčkami a skrývačkami. Příští díl zveřejníme přesně za týden 17.10.2019. Jsem zvědavá, jestli jsem vás navnadila a jestli si album vyzkoušíte také!

 

Pochlubte se na stránkách Paper Garden Clubu nebo na Instagramu s #tvorimezpapiru a #papergarden_cz!

 

 

Podobné články
Monča... VIDEOPROHLÍDKA: Trochu opožděné svatební album

Monča... VIDEOPROHLÍDKA: Trochu opožděné svatební album

Monika Pestrová 31/05/2020
Krásný den! Tentokrát jsem si pro vás připravila něco trochu jiného než můj pravidelný Project Life či Planner stránky. Již dlouho jsem si slibovala, ...
Pokračovat ve čtení ...
MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Kruhová visačka s lucernou

MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Kruhová visačka s lucernou

Miluše Lindovská 28/04/2020
Mým oblíbeným výrobkem jsou visačky a uvědomila jsem si, že jsem už dlouho žádný návod s visačkou nedělala. Tak jsem se rozhodla to napravit a připrav...
Pokračovat ve čtení ...
MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Romantické přání s hnízdečkem z organzy

MILUŠKA... VIDEONÁVOD: Romantické přání s hnízdečkem z organzy

Miluše Lindovská 31/07/2019
V srpnu bude mít moje dcera narozeniny a dnes vám ukážu, jaké přání jsem pro ni vyráběla. Výběr papírů byl rychlý. Kolekce Let your soul bloom od Moda...
Pokračovat ve čtení ...