Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

MONČA... Velikonoční přání jako dekorace

Zveřejněno Monika Pestrová 11/03/2021 ? Komentářů SCRAPBOOKING,
MONČA... Velikonoční přání jako dekorace

I když počasí venku za okny stále připomíná zimu, do vašich pracoven se již určitě potají vkrádají jarní materiály. A k jaru patří nejen sluníčko, procházky, jarní alergie a sluneční brýle, ale také Velikonoce. A tak mám pro vás dnes inspiraci na velikonoční přáníčka, která budou jejich adresátům dělat velikou parádu v ošatce plné velikonočních kraslic nebo na okenním parapetu hned vedle květináčů s krokusy nebo narcisy. Tak pojďme na to!


 

Tentokrát jsem ale nesáhla po čistě velikonoční kolekci, ale uchvátily mě dvě novinkové kolekce od Mintay - Florabella a Graceful. Obě jsou totiž romantické a připomínají jaro. Že budu dělat velikonoční přáníčka, to jsem věděla, ale zároveň jsem chtěla vytvořit velikonoční dekoraci. No a Velikonoce = (nejen) vajíčka. A tak vznikla tato dvě přání ve tvaru vejce.

První přání je v barevné kombinaci meruňková, krémová a zelená. Základ na přáníčka jsem vyřízla vyřezávací šablonou do tvaru vejce a to tak, aby šablona na levé straně trochu přečnívala, a tudíž tam byl zachován spoj přáníčkového základu a přání se dalo rozevírat. Pak jsem z malých papírů vyřízla pět nebo šest stejně velkých vajec a pomocí krajové vyřezávací šablony jsem každé vejce postupně ořízla a lepila na sebe. Vzniklo tak vrstvené pozadí a vajíčka vypadají, jako by byla papírem "omotána).

Dalším krokem bylo přilepení krajky, kterou jsem zasunula pod jednu vrstvu tak, aby vykukovala. Pak jsem na vajíčka přidala tekuté perličky/enamelky a nechala zaschnout. Pak již následovalo zdobení. Do spodní části jsem nalepila nápis Veselé Velikonoce a pomocí gázy, peříčka, lístků, kytiček, pestíků, provázků a stužky jsem vytvořila ozdobné pugétky.

Druhé přáníčko je v barvách mint, růžové a fialové. Postup byl stejný, jen se liší barevné kombinace. Asi největším oříškem bylo naskládat na sebe ta seříznutá vajíčka a udělat pozadí. Pak už to šlo hezky od ruky.

Přáníčka jsou připravená a já už teď přemýšlím, komu je k Velikonocům pošlu. A jestlipak jste již začali tvořit na Velikonoce? Pochlubte se nám v naší facebookové skupině Paper Garden Club nebo na Instagramu s hastagem #tvorimezpapiru nebo #papergarden_cz.

 

 

Použitý materiál:

 

Florabella - sada papírů 6x6

Florabella - scrapbookový papír 09

Graceful - sada papírů 6x6

Graceful - scrapbookový papír 09

Chipboard - Veselé Velikonoce 3 ks

Tulipány - mix summer

Tulipány - mix fialová

Tulipány - mix přírodní

Růže - různé

Astry - slonová kost

Kvítky - mix broskvová/oranžová

Peříčka

Stuha - zelená pastelová

Stuha - lila

Provázek - bílá

Lístky - bílé se stonkem

 

Podobné články
PETRA... Jak zabalit tradiční velikonoční výslužku

PETRA... Jak zabalit tradiční velikonoční výslužku

Petra Víšková 31/03/2020
Velikonoce se nám blíží! A letos budou zřejmě jiné, než jsme byli doposud zvyklí. Vypadá to, že se budeme muset vzdát určitých tradic, což tedy samozř...
Pokračovat ve čtení ...