Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

MONČA... Velikonoční přání jako dekorace

Zveřejněno Monika Pestrová 11/03/2021 ? Komentářů SCRAPBOOKING,
MONČA... Velikonoční přání jako dekorace

I když počasí venku za okny stále připomíná zimu, do vašich pracoven se již určitě potají vkrádají jarní materiály. A k jaru patří nejen sluníčko, procházky, jarní alergie a sluneční brýle, ale také Velikonoce. A tak mám pro vás dnes inspiraci na velikonoční přáníčka, která budou jejich adresátům dělat velikou parádu v ošatce plné velikonočních kraslic nebo na okenním parapetu hned vedle květináčů s krokusy nebo narcisy. Tak pojďme na to!


 

Tentokrát jsem ale nesáhla po čistě velikonoční kolekci, ale uchvátily mě dvě novinkové kolekce od Mintay - Florabella a Graceful. Obě jsou totiž romantické a připomínají jaro. Že budu dělat velikonoční přáníčka, to jsem věděla, ale zároveň jsem chtěla vytvořit velikonoční dekoraci. No a Velikonoce = (nejen) vajíčka. A tak vznikla tato dvě přání ve tvaru vejce.

První přání je v barevné kombinaci meruňková, krémová a zelená. Základ na přáníčka jsem vyřízla vyřezávací šablonou do tvaru vejce a to tak, aby šablona na levé straně trochu přečnívala, a tudíž tam byl zachován spoj přáníčkového základu a přání se dalo rozevírat. Pak jsem z malých papírů vyřízla pět nebo šest stejně velkých vajec a pomocí krajové vyřezávací šablony jsem každé vejce postupně ořízla a lepila na sebe. Vzniklo tak vrstvené pozadí a vajíčka vypadají, jako by byla papírem "omotána).

Dalším krokem bylo přilepení krajky, kterou jsem zasunula pod jednu vrstvu tak, aby vykukovala. Pak jsem na vajíčka přidala tekuté perličky/enamelky a nechala zaschnout. Pak již následovalo zdobení. Do spodní části jsem nalepila nápis Veselé Velikonoce a pomocí gázy, peříčka, lístků, kytiček, pestíků, provázků a stužky jsem vytvořila ozdobné pugétky.

Druhé přáníčko je v barvách mint, růžové a fialové. Postup byl stejný, jen se liší barevné kombinace. Asi největším oříškem bylo naskládat na sebe ta seříznutá vajíčka a udělat pozadí. Pak už to šlo hezky od ruky.

Přáníčka jsou připravená a já už teď přemýšlím, komu je k Velikonocům pošlu. A jestlipak jste již začali tvořit na Velikonoce? Pochlubte se nám v naší facebookové skupině Paper Garden Club nebo na Instagramu s hastagem #tvorimezpapiru nebo #papergarden_cz.

 

 

Použitý materiál:

 

Florabella - sada papírů 6x6

Florabella - scrapbookový papír 09

Graceful - sada papírů 6x6

Graceful - scrapbookový papír 09

Chipboard - Veselé Velikonoce 3 ks

Tulipány - mix summer

Tulipány - mix fialová

Tulipány - mix přírodní

Růže - různé

Astry - slonová kost

Kvítky - mix broskvová/oranžová

Peříčka

Stuha - zelená pastelová

Stuha - lila

Provázek - bílá

Lístky - bílé se stonkem

 

Podobné články
LUCIA... Inšpirácia na priania z Window Book

LUCIA... Inšpirácia na priania z Window Book

Lucia Pospíšilová 27/10/2020
Medzi poslednými novinkami od značky Mintay sa v Paper Garden objavili sady scrapbook papierov navystrihovanie. Ja som si ulovila sadu Window Book, kd...
Pokračovat ve čtení ...
MONČA... Vánoční přáníčka od Moda Scrap

MONČA... Vánoční přáníčka od Moda Scrap

Monika Pestrová 25/11/2020
Krásný den všem! ... A je to tady! Kalendář nám nenápadně připomíná konec listopadu a to znamená jen jediné - Vánoce jsou za rohem. A tak mi dáte jist...
Pokračovat ve čtení ...