Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

VIPETA…Svatební vzpomínka na plátně

Zveřejněno Petra Vicková 21/03/2019 ? Komentářů SCRAPBOOKING,DIY,
VIPETA…Svatební vzpomínka na plátně

Kdo se chystá zpracovat svatební fotky, rozhodně by neměl přehlédnout svatební kolekci Marry Me od Mintay. Já už mám sice svatební album hotové, ale uvědomila jsem si, že zatím nemáme žádnou svatební fotku vystavenou. Taky tu na mě smutně koukalo nevyužité plátno, tak jsem to spojila. A když už, tak Mixed Media k tomu. Pojďte se mnou zdolat nemožné a poznat techniku "patlámo, matlámo."


Proč nemožné? Mixed Media neumím. Vlastně se jich bojím. Barvy mě neposlouchají a dělají si, co chtějí. Ale řekla jsem si, že je třeba strachu vzdorovat. Vyhrabala jsem vše, co bylo na mixed media použitelné, a začala tvořit technikou "patlámo, matlámo."

TIP 1:

 

Technika "patlámo, matlámo" je myšlena ve smyslu, že pokud nejste v mixed media zběhlé a nemáte dostatek pomůcek, můžete si ji i tak vyzkoušet stylem "co dům dal". Když něco nemáte, pohledáte, co už doma máte a co by šlo použít. A pak už jen experimentujete a vrstvíte."

Na plátnu už bylo něco nakreslené uhlem, tak jsem to přetřela bílou akrylovou barvou. Následovala strukturovací pasta. Nanesla jsem ji přes jedinou šablonku, kterou vlastním. Ještě že je s motivem květin. Během zasychání jsem do pasty přidala embossovací prášek a "zapekla" ho horkovzdušnou pistolí. Zatím to vypadá dobře.

TIP 2: 

 

Jak na styl co dům dal? Místo šablonek můžete použít negativy papírových výřezů, místo sprejů si do rozprašovače nalít obarvenou vodu a místo prášků použít klidně staré oční stíny.

Vytáhla jsem razítka od Studio Forty a udělala pár otisků. Ještě posprejovat…  a tady se mi to trochu zkazilo. Nevadí, to zakryju. A jdeme zdobit.

TIP 3:

 

Stará dobrárada na závěr. Co zkazím, to zakryju ozdobou nebo přetřu barvou. Ať žije scrapbookové vrstvení.

Z kolekce Marry Me jsem si vybrala papír se starým písmem a tím podložila fotku. Kolem fotky jsem rozmístilavystřihané motivy z "vystřihovánkového" papíru. Přidala jsem ještě několik perliček, chipboard prstýnků, můj oblíbený kovový klíček a pár kytiček.

 A tak vzniklo mé první mixed media dílo, které nám pověsím na stěnu. Ještě musím vymyslet kam.

 

Použitý materiál:

 

 

kolekce Marry Me od Mintay

 

Perličky

 

embossovací prášek

 

Provázek

 

Razítkaod Studio Forty

 

Kovové komponenty

 

Chipboard prstýnků

 

Papírové kytičky - kvítky a gypsophily

 

---

 

Jakou techniku byste si chtěly vyzkoušet vy? Pochlubte se nám v našem PaperGarden clubu svými prvotinami.

 

Krásné tvoření,