Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

PETRA... VIDEO: Mimialbum aneb jak jsem skládala scrapbookovou maturitu

Zveřejněno Petra Víšková 08/07/2019 ? Komentářů SCRAPBOOKING,VIDEONÁVODY,
PETRA... VIDEO: Mimialbum aneb jak jsem skládala scrapbookovou maturitu

Znáte to... přáníčky a visačkamito začíná, různými druhy krabiček a boxíků pokračuje a v určité fázi se člověk dostane k pomyslnému skládání scrapbookové maturity... vytvoření prvního alba. Já jsem si právě touto zkouškou scrapbookové dospělosti prošla. A pojďte se se mnou podívat, jestli jsem ji také složila.


 

Do rodiny brzy přivítáme dalšího drobečka... malou neteř, a tak jsem si řekla, že jí vytvořím album, do kterého jí rodiče budou moci zaznamenat nejdůležitější okamžiky prvního roku života. Sebevědomě jsem si nakoupila materiál na výrobu alba, začala jsem zkoumat videa, jak se takový základ alba vlastně vyrábía když jsem měla všechno nastudováno, pokorně jsem sedla k počítači a koupila hotový polotovar z obchůdku. Album pro neteř je moc velká zodpovědnost na to, abych svými prvotními pokusy pokazila už základ, že! Takže se šlo na jistotku.

Album má rozměry 20 x 20 cm, obsahuje 10 stran a s různými schovávačkami a odklápěčkami je v něm prostor ažna 90 fotografií o velikosti 9 x 13 cm. Ale vzhledem k tomu, že už teď je album poměrně tlusté, bude vhodnější některé prostory místo fotografie zaplnit vtipnou historkou, jak malá jedla svou první kašičku nebo se poprvé vydala na průzkum přes celou místnost.

Ke zdobení alba jsem využila hned dvě holčičí kolekce scrapbookových papírů, a to Little Elephant a Puffy Fluffy od Fabriky Decoru. Obě kolekce se krásně barevně doplňovaly a obě pořídíte tento týden na e-shopu o 10 % levněji. Skvěle se mi hodily také papírové výseky a chipboardy.

Každému měsíci je v albu věnována jedna strana, plus další strany na fotečky maminky s bříškem, fotečky rodiny nebo první narozeniny.

Možná se divíte, proč není nijak ozdobený obal alba. V tomto ohledu jsem tak trochu praktik a myslím i na skladování a manipulaci s albem. Ráda bych, aby zůstalo památkou klidně i do dospělosti holčičky, takže jsem se řídila heslem, méně je někdy více, a nechala obal neozdobený. A hlavně mi také ještě nebylo prozrazeno jméno, které by na titulní stránce mělo být :-)  Jediné čím obal alba ještě dozdobím, budou kovové ochranné růžky a mašle na zavazování.  

 

Ale konec řečí, teď už se pojďte podívat pěkně podrobně, jak album vypadá uvnitř.

 

VIDEOPROHLÍDKA:

 

 

 

Použitý materiál:

 

 

látkové album - Pink stars

 

kolekce papírů Little Elephant (Fabrika Decoru)

 

kolekce papírů Puffy Fluffy (Fabrika Decoru)

 

papírové výseky Little Elephant (Fabrika Decoru)

 

papírové výseky Puffy Fluffy (Fabrika Decoru)

 

chipboardy - číslice

 

chipboardy Little Elephant (Fabrika Decoru)

 

chipboardy Puffy Fluffy (Fabrika Decoru)

 

provázek

 

bílé čtvrtky

 

magnetky

 

svorky a zavírání

 

průchodky

 

hodně oboustranné lepící pásky :-)

 

pěnová lepící páska

 

---

 

Tak co myslíte, prošla jsem scrapbookovou maturitou? Já vím, já vím... za ten koupený polotovar to bude stačit tak maximálně na trojku, ale i to se počítá :-) Z alba mám obrovskou radost a slibuji, že se příště polepším a vrhnu se do toho po hlavě od samého začátku. 

 

Pokud jste se už také pustily do tvorby alba, budeme rády za vaši inspiraci, kterou nám můžete zaslat do našeho Paper Garden klubu nebo na Instagramu s hastagem #papergarden_cz nebo #tvorimezpapiru

 

Přeji vám krásné léto plné zážitků, ať je co scrapovat!

Podobné články
VIPETA... VIDEONÁVOD: Mixed media deník se slunečnicemi

VIPETA... VIDEONÁVOD: Mixed media deník se slunečnicemi

Petra Vicková 10/09/2019
„Vytvoř deník na kroužky, ať je barevný a hlavně ať jsou tam slunečnice,“ zněla má poslední zakázka. Vypadalo to jako krásné a jednoduché zadání, ale ...
Pokračovat ve čtení ...
ERIKA... Album do kapsy „Nikdy se nevzdávej svých snů“

ERIKA... Album do kapsy „Nikdy se nevzdávej svých snů“

Erika Majgotová 08/09/2019
Kousky, které by zachycovaly nějaké výjimečné přiležitosti, výlety nebo milníky, v mé pracovně zatím chybí. Ano, mám na mysli albíčka a konkrétně ta v...
Pokračovat ve čtení ...