Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

SCRAPENCYKLOPEDIE... 11. díl: Organizace pracovny

Zveřejněno Monika Pestrová 23/04/2020 ? Komentářů SCRAP-ENCYKLOPEDIE,
SCRAPENCYKLOPEDIE... 11. díl: Organizace pracovny

Krásný den všem! Je tu další díl naší scrapencyklopedie a dnes se budeme věnovat velmi populárnímu tématu, kterým je organizace pracovny. Přemýšlela jsem, jak toto téma uchopit, a nakonec jsem se rozhodla pro vás připravit video prohlídku mé pracovny (video najdete na konci článku) a ukázat vám, jak svůj scrap materiál organizuji já, na jaké vychytávky jsem třeba přišla a kde naopak stále to pravé řešení hledám. 


 

Moje pracovna procházela mnoha změnami. Je to asi 6 let, co jsme se přestěhovali do našeho současného bytu o velikosti 4+1, a protože jsem využili jen 2 pokoje (ložnice a dětský pokoj), z toho čtvrtého pokoje je moje pracovna (a příležitostně pokoj pro hosty). A protože jsem perfekcionistka, pořád jsem něco vylepšovala, vymýšlela a výsledkem je současná podoba pracovny, která mi skvěle vyhovuje, mám zde dostatek prostoru a dostačující úložné prostory.

Pracovnu jsem z 99 % zařizovala nábytkem z IKEA. Zejména policové díly KALLAX jsou velmi praktické a dá se k nim dokoupit velké množství příslušenství v podobě šuplíků, dvířek, drátěných košů nebo úložných krabic. Dalšími favority jsou šuplíkové díly ALEX, kterým ale dávám 90 bodů ze 100. Důvodem je, že se nedají vytáhnout v celé jejich délce, a k věcem, které máte vzadu, se bez uvolnění přední části šuplíku prostě nedostanete.

 

Moje pracovní deska má 2 m a zjistila jsem, že je to minimální rozměr, který ke svému rozletu potřebuji. Velkou část pracovní desky totiž zabere řezací plotr Silhouette Cameo a prostor před ním většinou zaplním notebookem.

Velké scrapbookové papíry ukládám horizontálně do plastových poliček od WeR Memory Keepers. Další velké papíry pak shromažďuji v kolekcích a kitech. Malé papíry 6"x 6"  mám v plastovém kontejněru o šíři 20 cm. Tyto plastové kontejnery (původně určení jako úložné boxy do ledniček) využívám v různých šířkách také pro skladování razítek a vyřezávacích šablon, a jsou k dostání (bohužel v omezeném množství) na internetovém obchodě Bonami.cz.

Co při organizaci (nejen pracovny) využívám velmi často, je štítkovací strojek od firmy Brother. Mají samozřejmě více typů a myslím, že se žádným nešlápnete vedle.  Dokupujete do něj jen náhradní pásky různých šířek a různých barev. Já kupuji jen bílé pásky s černým textem, ale dají se sehnat pásky i v jiných barvách. Stejně tak existují také různé barvy písma.

Než se plni nedočkavosti vrhnete na video, chtěla bych ještě říct, že pro tvoření a radost z tvoření není naprosto nutné mít tolik materiálu, kolik ho uvidíte ve videu. Scrapbookingu se věnuji již od roku 2013 a za tu dobu jsem spoustu materiálu nashromáždila také díky působení v několika Design Teamech.

 

Spousta materiálu, kartiček a kolekcí, které mám, čekají tiše na svou příležitost někde vzadu v krabici. Mým velikým přáním je se k nim jednou propracovat a tento materiál spotřebovat. Můj manžel do mé pracovny raději nechodí, protože při pohledu na ty plné police se o něj pokoušejí mrákoty.

Teď si udělejte něco dobrého k pití, pohodlně se usaďte a užijte si video. Je poměrně dlouhé, ale popravdě neznám videa, která by ukazovala celou pracovnu a byla krátká. Pokud budete mít jakýkoli dotaz, neváhejte se zeptat – ráda vám cokoliv zodpovím.

 

A budu moc ráda, když se v naší skupince na Facebooku Paper Garden Club pochlubíte svou vlastní pracovnou / pracovním místem (založím vlákno na příspěvky týkající se organizace pracovny). Protože každý nápad na organizaci scrapového materiálu se počítá a může inspirovat nejednu z nás.

 

 

 

VIDEOPROHLÍDKA PRACOVNY

 

 

 

 

 

Podobné články
VIPETA...VIDEOPROHLÍDKA: Tipy, jak nazdobit klasické album

VIPETA...VIDEOPROHLÍDKA: Tipy, jak nazdobit klasické album

Petra Vicková 18/05/2020
Pro ty z nás, které propadly tvorbě velký stránek nebo systému ukládání fotek Project Life, tento článek není. Pokud jste ale klasička a chcete vytvoř...
Pokračovat ve čtení ...
SVATEBNÍ BLAHOPŘÁNÍ - V pastelových tónech

SVATEBNÍ BLAHOPŘÁNÍ - V pastelových tónech

Diana Majerová 27/01/2016
Když jsem tento týden odesílala objednávku na kytičky a radši přivírala oči při jejím placení, rozhodla jsem se vyrobit hojně "okytkované" přáníčko. T...
Pokračovat ve čtení ...
SCRAP ENCYKLOPEDIE… 3.díl - Základní pomůcky

SCRAP ENCYKLOPEDIE… 3.díl - Základní pomůcky

Petra Vicková 27/05/2019
Také jste jako malé (a možná i trochu větší) obdivovaly v papírnictví ty všemožné papírové i nepapírové vymoženosti? A dokázaly jste tam utratit celé ...
Pokračovat ve čtení ...
SCRAPENCYKLOPEDIE – 4.DÍL: Razítka a jak na ně?

SCRAPENCYKLOPEDIE – 4.DÍL: Razítka a jak na ně?

Diana Majerová 13/08/2019
Další díl scrapbookového miniseriálu je věnován jenom a pouze razítkům. To proto, že když se podíváme pod ruce všech "scrap-žen", do jejich poliček a ...
Pokračovat ve čtení ...
HOST V PAPER GARDEN... Darina Jelínková

HOST V PAPER GARDEN... Darina Jelínková

Paper Garden 09/05/2019
Krásný den přeji! Je mi ctí, že můžu „usednout“ do květnového křesla pro hosty a představit Vám mou tvorbu. Jmenuji se Darina a jsem milovnicí papírov...
Pokračovat ve čtení ...