Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

DIANKA... 7 tipů, jak kreativně využít čas

Zveřejněno Diana Majerová 22/03/2020 ? Komentářů SCRAPBOOKING,
DIANKA... 7 tipů, jak kreativně využít čas

I když by člověk dal za normálních okolností cokoliv za to, aby mohl chvilku zůstat doma, teď když je to tady, vlastně moc nevíme, co si s tím naděleným volnem počít. Občas se samy přistihneme, že jen tak bloumáme a ne a ne se k něčemu rozhoupat. A protože se může stát, že těch dní strávených doma bude víc, než by se nám líbilo, sepsala jsem pro vás spolu s design teamem tipy, jak využít čas. Ať už budete kreativní aktivně, nebo pasivně, endorfiny to rozhodně vyplaví! 


 

 

1. Udělej si plán

 

Jestli máš taky pocit, jako by přes tebe někdo přehodil deku, je na to jediný lék. Zatnout zuby a udělat si plán. Plánovat můžeš na papír, ale ještě líp třeba do tečkovaných sešítků. Tak potom můžeš sledovat, co všechno jsi stihla. Napiš si, co je tvým cílem stihnout, tedy co chceš tento týden slepit, a pak si to rozplánuj do jednotlivých dní. Takový plán může vypadat třeba takto (vlevo přáníčka / vpravo Project Life):

 

2. Udělej si zásoby

 

Tím nemyslíme materiálu, ale výrobků. Protože jen, co se svět zase rozjede, budou tu narozeniny, svatby a ty... Ty budeš mít pro všechny spoustu přáníček. A navíc, není zrovna teď ten správný čas naplnit svůj e-shop, Instagram nebo blog?

 

3. Dožeň skluz

 

Skluz je slovo, které v naší republice používají pouze dvě skupiny lidí. Běžkaři a scraperky :-) Skluz je něco jako Voldemort – jeho jméno nesmíme vyslovit, ale je tu s námi. Tak mu pojďme nakopat zadek! Udělej si plán (viz bod 1), roztřiď si fotky (viz bod 4), vyhrň rukávy a... připrav si dost oboustranky. Pojďme naplnit naše alba, ať si je můžeme prohlížet, až se zase setkáme! A propós, nezapomeň, že lepší, než dokonalá stránka, je stránka hotová.

 

4. Pusť se do úklidu

 

Úklid pracovny, to je položka, kterou většina z nás odkládá na „později“. A já si myslím, že to „později“ přišlo právě teď. Vyskládej poličky, vysyp šuplíky, utři prach, roztřiď si materiál a vyhoď nefunkční pomůcky. Kolekce, které už máš okoukané, nebo pro ně nemáš využití, vyfoť na Scrapbazárek. Vytvoř si nový systém, ve kterém se budeš rychle orientovat, až zase přijde čas na tvoření. A jestli to chceš vzít opravdu z gruntu, „ukliď“ si i v počítači. Stažené fotky ze zařízení, kterou jsou navíc roztříděné ve složkách? To je sen každé z nás, která někdy tvořila album nebo Project Life.

 

5. Vymazli si pracovnu

 

Sedneš si ke stolu a nějak se ti nechce, nemáš inspiraci. Co takhle dát pracovnímu místu nový kabátek? Někdy stačí opravdu malý detail jako vyměnit kelímek na tužky za barevný květináč nebo změnit uspořádání pomůcek. Ale někdy prostě přijdeš na to, že potřebuješ přestěhovat stůl k oknu nebo navrtat tu nástěnku, co už pěkně dlouho leží vedle stolu. Z toho bude mít samozřejmě největší radost tvůj partner. Ale víte jak, co by pro spokojenou partnerku neudělali. Hlavně když zase bude chvilku klid :-) A někdy prostě stačí vzít si pár papírů a odebrat se s nimi třeba ke kuchyňskému stolu.

 

 

6. Nauč se něco nového

 

Není nic špatného na tom, si na chvilku od lepení odpočinout a scrapovat pasivně. Jak? Internet je plný návodů a inspirace, která se bude hodit, až zase bude nálada a elán. Můžeš si přečíst třeba některý díl naší ScrapEncyklopeide. Mrkni na Pinterest a založ si nové nástěnky, nebo objev nové hvězdy YouTube. My tě zveme na náš YouTube kanál, který už obsahuje přes 70 videonávodů v češtině. Takže si uvař čaj nebo kávu, zachumlej se do deky a jedééém. A když nás na YouTube podpoříš kliknutím na tlačítko Odebírat, bude to pro nás ta největší odměna.

 

7. Zapoj děti

 

Tak samozřejmě nemyslíme tím, že svým drahouškům hned dáš k dispozici nejnovější kolekci papírů. Ale jestli taky schováváš odstřižky, tak teď je ten správný čas je vytáhnout a nechat malé uličníky slepit svoje první přáníčko. Dají se použít taky knoflíky, zbytky provázků nebo inkousty na vodní bázi. Hodně legrace si užijete i při nácviku krasopísma. Samozřejmě že náš design team jde příkladem...

 

P.S. Doufáme, že po tomto zážitku už se nás nikdo nebude ptát, proč neděláme kurzy pro děti :-D :-D :-D

 

A to je konec! Máš svůj vlastní tip, který pomáhá? Sdílej ho s námi v komentářích, nebo na Instagramu s hashtagem #tvorimvklidu.

 

Ať jste zdraví

Podobné články
KRÁLOVNA CHALLENGE 2019

KRÁLOVNA CHALLENGE 2019

Paper Garden 05/01/2020
Rok 2019 byl neskutečně tvořivý! Celkem 51 z vás se do toho opřelo, tvořilo s námi a zaslalo nám přes 210 soutěžních příspěvků! Moc děkujeme. A i když...
Pokračovat ve čtení ...
SOUTĚŽ ČESKÝCH DESIGN TEAMŮ... 1. kolo

SOUTĚŽ ČESKÝCH DESIGN TEAMŮ... 1. kolo

Paper Garden 04/05/2018
V březnu byla zahájena historicky první soutěž českých scrapbookových design teamů, do které se naše děvčata neohroženě a s energií sobě vlastní přihl...
Pokračovat ve čtení ...
LUCIA... Zimné pozdravy s prekvapením

LUCIA... Zimné pozdravy s prekvapením

Lucia Pospíšilová 15/01/2020
Po Vianociach som sa vrhla na tvorbu narodeninových prianí. Zima je v plnom prúde, aj keď to tak úplne nevyzerá, preto sa mi akurát hodila sada papier...
Pokračovat ve čtení ...