Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

MONČA... Vzpomínky na léto

Zveřejněno Monika Pestrová 16/09/2021 ? Komentářů SCRAPBOOKING,
MONČA... Vzpomínky na léto

Byla jednou jedna rodinka a ta se rozhodla, že si zaslouží pořádný odpočinek na luxusní dovolené u moře... Ano, dnešní text by klidně mohl začínat jako pohádka, protože naší letošní srpnovou dovolenou mám stále v živé paměti a byla skutečně pohádková. Na chvíli to vypadalo, že poletíme do Bulharska, ale nakonec jsme vybrali (opět) naše oblíbené Řecko a tentokrát ostrov Thasos. No a fotky na prvních pár stránkách zdobí letní kolekce Vacation od Mintay.


 

Kromě Happy Planneru a příležitostných PL stránek zpracovávám také album o velikosti 8,5" x 11", kam dokumentuji všechny naše dovolené. K albu mám samozřejmě kapsy, ale popravdě řečeno ty fólie moc ráda nemám (nevím, čím to je), a tak jsem ani tuto dovolenou nescrapovala do rozvržených kapes, ale na stránky 8,5" x 11". Mezi dvě tyto stránky jsem pak pomocí oboustranné pásky nalepila proužek acetátové fólie (široký asi 2") a dle kapsových fólií jsem překreslila dírky a proděrovala.

Titulní stránka je na jednobarevné čtvrtce, na kterou jsem nalepila část vystřiženou z jednoho 12 x 12 papíru. Jelikož jsem měla k dispozici i výseky, tak jsem pomocí 3D čtverečků některé motivy zvýraznila. Nakonec jsem ještě přidala malá srdíčka a prošila jsem je vyšívací bavlnkou. Nápis je vyřezaný na Big Shotu.

 

Samotné stránky jsou hlavně o fotkách, a tak jsem je tentokrát nechávala vyvolávat o velikosti 10 x 15 cm a pokud byly na fotce dva obrázky, byly o standardním rozměru 7,5 x 10 cm. Takže fotky jsem si na stránku vždy rozvrhla a podle toho rozvržení jsem pak volila pozadí a ozdoby.

Thasos je malý ostrov kousek od pevninského Řecka a je asi o 500 km severněji než např. Kréta, kde jsme byli už dvakrát. Každopádně takhle koncem srpna je tam krásné teplíčko a bez klimatizace by to tedy člověk nevydržel. Cesta byla dlouhá, protože Thasos nemá letiště, takže jsme letěli do Kavaly, pak 15 minut busem do přístavního městečka Keramoti na trajekt, trajektem asi 45 minut na Thasos a pak další necelou hodinku do hotelu, protože náš hotel byl na opačné straně ostrova než hlavní město Thasos, kam nás trajekt přivezl.

Měli jsme jet trajektem v 16:45... bohužel byl ale plný, a tak jsme museli čekat další hodinu, než pojede jiný. Tak jsme se šli projít po městečku, dali si frappé, Marťa Fantu (která mu tedy mimochodem vůbec nechutnala, říkal, že je úplně jiná než ta naše v ČR, tak kdo ví, co pro Řecko vyrábějí). Jakmile přišel čas, všichni jsme si nastoupili na trajekt (včetně našeho autobusu s našimi věcmi - naštěstí) a vyrazili jsme. I tahle jízda byl zážitek, protože nás celou cestu doprovázelo nespočet racků, kteří plachtili kolem lodi.

Konečně jsme dorazili na Thasos a před námi byla poslední část cesty - jízda autobusem do hotelu. To už bylo v podvečer, a tak jsme skrze okna autobusu pozorovali moře, jak se koupe v paprscích západu slunce. No prostě romantika. A jak probíhali naše další dny, to si necháme třeba na další článek. 

 

A jestlipak už jste zvládli zpracovat svojí letošní dovolenou? Pochlubte se se svými dovolenkovými alby ve facebookové skupiny Paper Garden Club nebo na Instagramu s hastagem #tvorimezpapiru.

 

Použitý materiál:

 

Sada scrapbookových papírů 12" x 12" - VACATION

 

Scrapbookový papír - VACATION - 09

 

Chipboardy - VACATION

 

Papírové výseky - VACATION

 

Samolepky - BASIC - abeceda černá (A5)

 

Lepicí páska - oboustranná 12 mm

 

Chipboardy - VELKÁ CESTA - Set

 

Chipboardy - Prázdniny u moře - sada

 

Jednobarevné papíry

Podobné články
Monča... VIDEOPROHLÍDKA: Trochu opožděné svatební album

Monča... VIDEOPROHLÍDKA: Trochu opožděné svatební album

Monika Pestrová 31/05/2020
Krásný den! Tentokrát jsem si pro vás připravila něco trochu jiného než můj pravidelný Project Life či Planner stránky. Již dlouho jsem si slibovala, ...
Pokračovat ve čtení ...