Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

VIPETA...VIDEOPROHLÍDKA: Tipy, jak nazdobit klasické album

Zveřejněno Petra Vicková 18/05/2020 ? Komentářů SCRAPBOOKING,VIDEONÁVODY,
VIPETA...VIDEOPROHLÍDKA: Tipy, jak nazdobit klasické album

Pro ty z nás, které propadly tvorbě velký stránek nebo systému ukládání fotek Project Life, tento článek není. Pokud jste ale klasička a chcete vytvořit rodinná alba v klasickém stylu, jako když jsme byli malí, čtěte dál. Mám pro vás pár tipů, jak je můžete vyšperkovat. Na konci článku si celé album ve videu prolistujeme, abyste získaly dostatek inspirace.


 

Tohle album putovalo až do Polska k mojí dobré kamarádce Wahidě. Je pro jejího prvorozeného chlapečka Francesca Luise. Přála si do alba rovnou doplnit i některé úvodní texty.

Texty jsem vytiskla na tiskárně, rozstříhala je a nalepila na prvních pár stránek, kde je poměrně jasné, jaké fotky tam budou. Zbylé texty jsem připravila k nalepení (zezadu jsem je polepila oboustrankou, takže stačí jen strhnout ochranný papírek a přilepit).

 

A proč jsem texty tiskla? Pokud krásně píšete, tak do alba určitě pište rukou, vypadá to krásně a srdečně. Pokud ale škrábete jako já a vaše písmo se mění s vaší náladou, vytištěné texty jsou zárukou toho, že album bude jednotné.

Každou dvoustránku jsem nazdobila vystřihnutým nebo na Big shotu vyřezaným motivem z kolekce Tiny Miracle od Mintay. Některé obrázky opět doplnila texty. Když máte klasické album, doporučuju použít na zdobení pouze papíry nebo velmi ploché ozdoby jako jsou samolepky.

 

Když sáhnete po chipboardech, album to ještě zvládně, ale doporučuju střídat zdobení v horních a dolních rozích. Když budete shlukovat velké množství ozdob jen v dolních nebo horních rozích, album se vám v tom místě hodně nafoukne a zdeformuje.

Výhodou zdobení klasických alb je, že mezi stránkami vytváříte mezery pro fotky, které se o sebe netřou. Samozřejmě můžete použít alba s prokladovými papíry, ale mezi námi, ty prokladové papíry mě vždycky hrozně štvaly. Mají sice své kouzlo, ale trhají se a muchlají. Proto vyrábím alba bez nich.

Na konci alba je kapsa na kartičky – vzkazy od rodičů, různé grafy růstu a kapsička na první vlásky. Doporučuju v albu nějakou kapsu mít právě na tyhle drobné detaily.

 

Chcete vidět kompletní zdobení alba? Inpirujte se ve videoprohlídce.

 

 

VIDEOPROHLÍDKA:

 

 

 

 

 

Dáváte přednost klasickým albům nebo jste propadly tvorbě jednotlivých stránek a Project Life? Pochlubte se v našem Paper Garden Clubu nebo na Instagramu s #tvorimezpapiru a #papergarden_cz!

 

 

Podobné články
MIA... Scrapbookové vianočné darčeky

MIA... Scrapbookové vianočné darčeky

Mia Kožejová 28/12/2017
Dlho sme sa všetci pripravovali a tešili na Vianoce a ten sviatočný čas zbehne tak rýchlo. Pravdepodobne už pomaly balíte vianočný materiál, papierové...
Pokračovat ve čtení ...