Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používáme na našich stránkách soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies | Pravidla ochrany osobních údajů

VIPETA… Zamilované layouty k 9. výročí

Zveřejněno Petra Vicková 17/01/2019 ? Komentářů SCRAPBOOKING,DIY,
VIPETA… Zamilované layouty k 9. výročí

Dnes plním jeden velký rest pro mého muže. Je to už skoro rok, co mi přistála v e-mailu jeho objednávka. Ano, můj muž chtěl něco scrapového! Sen každé scraperky? No… bylo pro mě těžké vymyslet, jak by to celé mělo vypadat a jaké téma pro projekt zvolit. V únoru oslavíme s mužem deváté výročí seznámení, a tak konečně přišel nápad. Jak jsem se se zadáním poprala?


Mužova objednávka zněla takto: "Z vybraných společných veselých fotek s příjemnými zážitky sestavit jakousi girlandu / koláž, kterou si v práci zavěsím místo kalendáře." A protože muž je schematik, byl k tomu i nákres.

Nevím, jak to máte Vy, ale pro ty, co dobře znám, se mi tvoří nejhůř. A tak jsem si dala čas narozmyšlenou. Nakonec mi pomohla souhra šťastných náhod. Dianka poslala mým směrem papíry Bananarama. Jak už název napovídá, jsou takové banánové - žluté až hořčicové, občas stříknuté pomerančovou a malinovou. A protože muž má tyhle hřejivé barvy rád, o kolekci bylo rozhodnuto. A když už se blížilo to výročí, tak se nabízela jedna fotka za každý rok. Celkem 9 fotek na 3 layouty.

Naše první tři roky byly hodně zamilované, a tak je layout srdíčkový. Do čtvrtky jsem vyřízla vždy půlku srdíčka, tu pak přehnula a přilepila. Poté jsem srdíčka podlepila bílou čtvrtkou. Vznikla tak dvoubarevná srdce, která jsem doplnila enamelkami, kancelářskými sponkami, a trefnými hesly z proužků z kolekce. Ke každé fotce jsem natiskla na vellum i rok, ze kterého fotka je, aby muž věděl.

Druhý layout je květinový! Zásnuby a svatba si to prostě žádají. Vyřízla jsem si čtyři různé velikosti kvítků. Ty jsem stylusem (mimochodem vánoční dárek od mého muže, který jsem musela nutně vyzkoušet) nakroutila a doprostřed dala perličku. Květy jsou tak výrazné, že kromě hesel a fotek jsem už nic nepřidávala.

Na třetí layout jsme už byli tři. A protože mi na těhotenské fotce zapózoval motýl, museli ti zkolekce přijít na tenhle layout. Nemohly chybětani vystříhané praporky a pár oranžových cákanců vodovkami. Také mi zbyly takové dlouhé tenké proužky papíru, které mi bylo líto vyhodit. Takže nakroutit do šneka a je to.

Už je skoro hotovo. Teď ještě tu girlandu. Zužitkovala jsem dvě krabice, ve kterých mi chodí scrapbookové nezbytnosti. Vystříhala jsem z nich tři kartonové čtverce o trochu větší než jsou layouty. Layouty jsem na karton přilepila a v rozích přichytila průchodkami, kterými jsem provlékla provázek na zavěšení.

Celý výtvor jsem poskládala do třetí krabice a teď čeká na předání. Řeknu vám, jsem hodně zvědavá, jak se výsledek muži bude líbit. Umí být dost kritický :-D Držte mi pěsti ;-)

 

Použitý materiál:

 

Kolekce papírů Bananarama od UHK Gallery

 

Bílá čtvrtka

 

Enamelky

 

Perličky

 

Vellum

 

 

Jaké pekelné zadání jste tvořily pro své blízké vy? Ukažte nám svá dílav naší facebookové skupině.

Podobné články
VIPETA... VIDEONÁVOD: Záložky do knížky s chrastidlem

VIPETA... VIDEONÁVOD: Záložky do knížky s chrastidlem

Petra Vicková 25/02/2020
V mém okolí mám několik knihomolů a knihomolek, kterým pravidelně dávám k narozeninám a svátkům knihy. Ale říkala jsem si, že by to ještě chtělo něčím...
Pokračovat ve čtení ...
VIPETA... VIDEOPROHLÍDKA: Rychlé album pro prababičku

VIPETA... VIDEOPROHLÍDKA: Rychlé album pro prababičku

Petra Vicková 22/10/2020
Moje babička slaví tento týden 90. narozeniny. Přemýšlela jsem, jaké album jí tentokrát vyrobím. Chtěla jsem něco jednoduchého a většího. Ale žádné sl...
Pokračovat ve čtení ...
HOST V PAPER GARDEN... Líba Rauchová: Srdíčkové minialbum s kapsičkami

HOST V PAPER GARDEN... Líba Rauchová: Srdíčkové minialbum s kapsičkami

Paper Garden 01/02/2022
Jednou z dalších pravidelných účastnic našich soutěží je Líba Rauchová. Její projekty jsou vždy krásné a dotažené do poslední ozdůbky, a tak jsme ji (...
Pokračovat ve čtení ...